Новини Київської області
Технології

Підрядчики Google прослуховують розмови користувачів з Google Assistant


Нещодавно бельгійський мовник VRT NWS повідомив, що в розпорядженні редакції опинилися 1000 записів переговорів користувачів з голосовим асистентом Google Assistant, який використовується в «розумних» девайсах Google Home, Android-пристроях і Chromebook. Так як записи містили різну конфіденційну інформацію (адреси, імена і так далі), журналістам вдалося «впізнати» і знайти деяких осіб, що фігурували на записах, і ті підтвердили, що аудіо дійсно містить їхні голоси і особисту інформацію.

Підрядчики Google прослуховують розмови користувачів з Google Assistant

Хоча звернення до Google Assistant має починатися з ключових фраз «OK, Google» або «Hey, Google», за даними VRT NWS, 153 з 1000 записів були зроблені без цих команд і були звичайними розмовами, які взагалі не повинні були фіксуватися. Так, журналісти виявили «розмови в спальні, розмови між батьками і дітьми, скандали і робочі телефонні дзвінки, що містять багато особистої інформації».

Із-за цих подій представники Google були змушені опублікувати офіційну відповідь на те, що трапилося в блозі компанії. Як виявилося, витік даних голландських користувачів допустив один з підрядників Google, який порушив правила безпеки й конфіденційності. Справа в тому, що компанія дійсно передає аудіо записи користувачів стороннім компаніям-підрядникам, де з ними працюють експерти, розбираючись в нюансах різних мов і акцентів, транскрибують окремі уривки і тим самим допомагають навчати Google Assistant.

Як запевняють розробники, в руки сторонніх експертів потрапляють лише 0,2% всіх записів. Причому ці записи не пов'язані з акаунтами конкретних людей, і рецензенти не повинні розшифровувати фонові розмови або інші шуми, що не відносяться до справи. Проте, розробники визнають, що часом Google Assistant може помилятися і приймати якийсь фоновий шум або слово в розмові за команду «OK, Google», після чого пристрій починає «слухати» і записувати.

В Google запевнили, що фахівці компанії вже займаються розслідуванням інциденту і обов'язково приймуть необхідні заходи. Також користувачам нагадують про те, що вони можуть налаштувати управління даними Google Assistant самостійно, видаляти історію «спілкування» з помічником раз в 3 або 18 місяців автоматично, або ж стерти інформацію вручну.