Новини
Російсько-Українська війна

Під Києвом почали будувати завод з виробництва дронів Baykar

Турецька оборонна компанія Baykar почала будівництво заводу під Києвом, де виготовлятимуть моделі безпілотників Bayraktar TB2 або TB3. На виробництві працюватиме близько 500 людей.

Під Києвом почали будувати завод з виробництва дронів Baykar - зображення
фото twitter.com/BaykarTech

Про це агентству Reuters повідомив гендиректор компанії Халук Байрактар.

Згідно із заявою компанії Baykar, вони підписали угоди про експорт свого дрона TB2 із 30-ма країнами. Зокрема до них від 2018 року входять Україна, Ефіопія, Лівія та Азербайджан.

Безпілотники Bayraktar турецького виробництва набули популярності в усьому світі після того, як українські військові використовували їх для перешкоди російським військам шляхом знищення бронетехніки та артилерійських систем.

"Наш завод будується і нам потрібно близько 12 місяців, щоб завершити будівництво, а потім ми перейдемо до внутрішньої техніки, обладнання та організаційної структури", - сказав генеральний директор Baykar Халук Байрактар і додав, що завод в Україні буде великий, і компанія планує працевлаштувати близько 500 людей.

Він також зазначив, що потужності виробництва становитимуть близько 120 одиниць дронів щороку, але досі не ясно, чи буде виробництво на українському заводі зосереджено на моделі безпілотників TB2 або TB3.

Відповідаючи на запитання, чи можуть питання безпеки, пов’язані з війною, викликати занепокоєння для заводу, Байрактар сказав, що плани "повністю просуваються вперед" і що "ніщо не може їх зупинити".

Нагадаємо, прототип Байрактару з українським двигуном пройшов успішне випробування. Цей надзвуковий малопомітний дрон оснащується виробленим на Мотор Січі турбореактивним двигуном АІ-25ТЛТ.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.