Перший в світі клонований кіт виявився не схожим на оригінал
У біотехнологічній компанії Sinogene пояснили це видатками виробництва.
Нагадаємо, влітку китайська компанія Sinogene оголосила про появу на світ першого в світі клонованого кошеняти. Він отримав прізвисько Часник на честь британського короткошерстого кота, чиї клітини і стали основою для ембріона клонованого кошеняти.
Оригінальний Часник належав жителю Пекіна на ім'я Хуанг Ю. Вихованець помер в січні, і вбитий горем господар зважився на сміливий експеримент, заплативши Sinogene 35 тисяч доларів.
У компанії заявили, що кошеня біологічно ідентичний померлому Часникові, але проблема в тому, що вони абсолютно не схожі. У клона відсутня ділянку чорної вовни, який прикрашав підборіддя оригіналу, та й в іншому між тваринами більше відмінностей, ніж схожостей.
«Я б збрехав, якби сказав, що не був розчарований. Але я готовий визнати, що існують певні ситуації, які технологіям не підвладні», – розповів господар Часника The New York Times.
У компанії пояснили, що клони можуть мати невеликі відмінності в кольорі хутра або очей і що стороння фірма підтвердила відповідність ДНК. Тож Sinogene не збирається йти з наміченого шляху й надалі планує ввести послугу з клонування собак, яка обійдеться охочим в 380 тисяч юанів. У довгостроковій перспективі компанія планує зайнятися клонуванням коней і поштових голубів.