Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Перша ластівка: вакцину Covishield від Oxford/AstraZeneca зареєстровано в Україні


Першою вакциною від коронавірусу, яку в Україні зареєструвало Міністерство охорони здоров’я, стала вакцина під назвою Covishield, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZenecа.

фото - rnd.de

Дану вакцину схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я для екстреного застосування й дала «зелене світло» на використання цієї вакцини в усьому світі в межах ініціативи COVAX. «Погляд» писав, що вакцину AstraZeneca подали на реєстрацію в Україні.

У МОЗ повідомляють, що 23 лютого перша партія вакцини (500 тис. доз) прибуде в Україну. Її відвантаження з Індії контролював міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

У рамках COVAX Україна має отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Covishield від Oxford/AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.

фото - rnd.de

Нагадаємо, COVAX – це глобальний механізм розподілу ризиків для об’єднаних закупівель, створений для справедливого розподілу між країнами вакцин проти COVID-19. COVAX постачає в країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів для використання в надзвичайних ситуаціях. На сьогодні близько 150 держав є учасниками цієї ініціативи, у тому числі й Україна.

Про довіру/недовіру українців вакцинам від COVID-19

Згідно з проведеним соціологічним опитуванням компанії Research & Branding Group, вакцині Covishield від Oxford/AstraZeneca довіряють 16% опитаних українців. Трохи більше – 23% опитаних – довіряють якості американсько-німецької вакцини від Pfizer/BioNTech. До трійки вакцин-лідерів довіри також входить американська вакцина від компанії Moderna – 12%. Вакцині NovaVax, яку Україна почне отримувати з липня 2021 року, довіряють лише 8% опитаних.

При цьому 34% опитаних жителів України не довіряють жодній з існуючих вакцин. Про недовіру до вакцин мешканців Київщини читайте в ексклюзивному матеріалі ІА «Погляд»: що думають жителі Київщини про вакцинацію від COVID-19.

Дізнайтесь також, скільки отримуватимуть мобільні бригади з вакцинації населення. За місяць мобільна бригада зможе щепити 1 320 громадян.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.