Новини
Бориспіль
Вода

Переяславці зливають нечистоти у річку, де купаються діти


Мова йде про річку Трубіж.

Фото: Інформатор

9 березня на позачерговому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС депутат Бориспільської районної ради Юрій Бобровнік підняв проблему забруднення річки Трубіж.

Чоловік зазначив, що жителі Переяслава скаржаться на те, що у річку Трубіж постійно потрапляють нечистоти. Зокрема, йдеться про систематичне забруднення річки на вулиці Гімназійна біля пішохідного мосту, що веде до музею просто неба. Бобровнік запідозрив, що до дренажної системи, якою дощова вода стікає до річки, дехто підключає свою каналізацію. 

Також іще 22 лютого Юрій Бобровнік направив депутатське звернення до міської ради Переяслава. У якому йдеться:

«У тому мікрорайоні міста з території Майдан Княжий двір, недобудованого музею та бомбосховища в радянський час було прокладено дренажну систему для відкачки води у разі підтоплення бомбосховища. Зі слів переяславців, дренажна система прокладена поряд із каналізаційною. Протягом останніх десяти років окремі підприємці та громадяни незаконно підключають свої вигрібні ями до цієї дренажної системи і після їх наповнення насосами перекачують нечистоти з фекаліями у річку Трубіж. Неприємний каналізаційний запах там дійсно стоїть навіть у морозну погоду. Переяславці у соціальних мережах повідомляють, що у 2015 році Переяславською міською радою була утворена спеціальна комісія, яка нібито виявила місця підключення до дренажної системи, але порушників не покарано і правопорушення не припинено. Також мешканці вулиці Гімназійна звинувачують власника саун, що розміщені у районі Майдану Княжий двір, адже вони власними силами заштопорили стічну трубу, і саме власник тих саун, зі слів переяславців, розривав трубу, щоб й надалі продовжували стікати ті нечистоти до річки Трубіж. Також вказують на те, що існують підключення вигрібних ям до дренажної системи й інших приватних домогосподарств».

Через два дні Переяславська міська рада відповіла, що ВУКГ відібрала воду із річки і вона має всі характерні ознаки господарсько-побутових стічних вод, а значний вміст хлоридів вказує на скид стічних вод із соляними розчинами (наприклад, вода після переробки риби). “Наявність цих факторів може вказувати на несанкціоновані скиди побутової каналізації в мережу дощової каналізації.

Тож 9 березня на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішили створити комісію із представників ВУКГ, управління капітального будівництва та ЖКГ, депутатів міської ради, депутата районної ради Юрія Бобровніка, поліцейських та працівників Держпродспоживслужби. Саме вона проведе перевірку у дворах, чи немає там врізки до каналізації. Також найближчим часом придбають обладнання для визначення незаконного підключення до водовідведення, яке має назву УДМ 500. Коштує воно близько 200 тисяч гривень. Начальник ВУКГ Віктор Коркач сказав, що воно окупиться за пів року.

Сьогодні, 10 березня  працівники ВУКГ у супроводі поліції відкрили перші дренажні колодці по вулиці Замкова, а там фекалії . І нагло врізані труби від каналізаційних колодязів з дворів.

Дренажні колодці по вулиці Замкова та врізані труби від каналізаційних колодязів з дворів.

Про це повідомив депутат Бориспільської районної ради Юрій Бобровнік.

«Зі слів працівників КП власник баннного комплексу зізнався, що незаконно підключив каналізацію свого будинку і бані до дренажної дощової системи.  Прошу свідомих  Переяславців перестати відвідувати цю баню»,- підкреслив депута та зазначив, що у найближчі три місяці буде обстежено усі дренажні системи міста.А шкідники та вбивці річки Трубіж понесуть покарання і будуть відключені від дренажної системи і будуть на постійному контролі.

Як повідомляв «Погляд», у Дніпрі знайшли пестициди, фармпрепарати та важкі метали.

«Погляд» розповідав, що через сміття стан українських морів на межі екологічної катастрофи.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.