Перемога «Квітів України» Будівля отримала статус щойно виявленого об'єкта культурної спадщини.
Департамент охорони культурної спадщини Києва надав охоронний статус навчально-методичному павільйону "Квіти України". Будівлю визнали щойно виявленим об'єктом культурної спадщини. Тепер вона підлягає законодавчому захисту.
Нагадаємо, ІА «Погляд» повідомляв, що історичну будівлю «Квіти України» хотіли знести забудовники, що спричинило вибухи громадських протестів.
Як пишуть громадські активісти в спільноті «Жителі Києва» - «Квіти України» є знаковим «жителем» міста і району зокрема.
«У районному телеграм-каналі «Сусідська Слобідка», де ми зазвичай обговорюємо відкриття нових закладів, збираємось на волейбол або вирішуємо комунальні проблеми, на початку червня виникла перша звістка про зведення паркану навколо будинку «Квіти України». Пів року до цього будівлю жодним чином ніхто не використовував, і в нас не було розуміння, що чекає «Квіти України». На початку червня місцеві помітили, що поряд із будівлею починається незрозумілий процес. Не було ясно, що відбувається — чи йдеться про ремонт, чи реконструкцію, чи знесення.
Групою небайдужих жителів району ми зібрались ввечері в парку обговорити ситуацію і свої подальші кроки. Ми підійшли до охоронців і отримали відповідь, що планується реконструкція і будівля змінить свій зовнішній вигляд. Із часом стало відомо, що забудовник планує реконструкцію з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом, що повністю знищить автентичний вигляд проекту. Вже другий місяць ми пробуємо побудувати мирний діалог із забудовником і активно протестуємо проти незаконних дій, які відбуваються з архітектурним символом нашого району.»
Історія з будівлею є не першою, а лише черговою за останній час. За 2020-2021 рік близько 20 будинків дореволюційного і радянського періодів, які є знаковими для міста, опинились під загрозою знищення. Перемога «Квітів України» є хорошим сигналом успішної боротьби зі знищенням культури України. Ситуація навколо «Квіти України» стала прикладом, в якому міцна спільнота району змогла активно об'єднатися для розв’язання критичної проблеми.
«Містяни мають право вирішувати, як виглядатиме їхнє місто. Місто — це комунальна квартира, де у всіх є загальні правила, і вони мають бути рівними для всіх, а не переважати на чиюсь користь. Ми хочемо, щоб у наше місто інвестували і поважали нас.»
Активісти запевняють, що не хочуть війни з забудовником, а, навпаки, вважають, що перевагою для забудовника буде разом із громадою та містом розпочати пошук функцій, яких можна надати цій будівлі. Це може бути грандіозною репутаційною перемогою.
«Радянська спадщина — це не тільки про ідеологічний контекст, а і про архітектуру, яку творили наші батьки. Це наше досягнення, і ми це бережемо як маркер самоідентифікації. Право на спадщину і є ключовим, що найбільше зачепило нашу спільноту. Право на якісний спільний простір. На місці зруйнованих будинків зазвичай не виростає якісне середовище. Їх не просто руйнують, а захоплюють громадський простір, який був. Колективна пам’ять повинна мати матеріальне втілення, до якого ми звертаємось час від часу. ЇЇ не мають знищувати.»
Ми інформували також, що у Чабанах довоєнний ДОТ № 182 реконструюють як музей.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.