Новини
Всесвіт

"Паркер" зазирнув за хмари Венери та зробив нові світлини

Зображення були отримані під час четвертого обльоту планети зондом NASA.

Фото: NASA Goddard / Flickr

Зонд NASA "Паркер" (Parker Solar Probe) зробив знімки поверхні Венери у видимому світлі, а також у ближньому інфрачервоному діапазоні. Про це повідомили на сайті NASA.

Загорнута в густі хмари, поверхня другої планети від Сонця, зазвичай, прихована від наших очей. Але, використовуючи дані приладу Wide-field Imager for Parker Solar Probe (WISPR), вчені змогли зазирнути під вуаль щільної атмосфери Венери та розкрити деякі особливості її топографії.

Цього разу камери WISPR приділили увагу нічній стороні Венери та отримали надихаючі результати. Зображення демонструють слабке світіння поверхні планети (воно викликане неймовірним теплом, що виходить від розпеченої поверхні Венери) з відмінними рисами ландшафту, такими як континентальні регіони, рівнини та плато. Навколо планети також можна побачити ореол молекул кисню, що світиться.

"Ми в захваті від наукових даних, які надала місія Parker Solar Probe. Зонд продовжує перевершувати наші очікування, і ми раді, що ці нові спостереження, зроблені під час нашого маневру, можуть несподівано допомогти у дослідженнях Венери".

Директор відділу геліофізики у штаб-квартирі NASA Нікола Фокс

Такі світлини планети, яку часто називають "злим близнюком Землі", допоможуть вченим дізнатися більше про геологію поверхні Венери, про те, які мінерали можуть бути там, і про еволюцію планети. Враховуючи подібність між планетами, ця інформація, можливо, проллє світло на те, чому Венера стала настільки непридатною для життя, а Земля перетворилася на оазис.

Нагадаємо, нещодавно біля найближчої до Сонця зірки виявили нову екзопланету.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.