Новини
Екологія
Повітря
За кордоном

Озонова діра над Арктикою майже зникла


Цьогоріч шар озону над Арктикою зменшився до найнижчих величин за останні дев'ять років. Новоутворена озонова діра за розмірами значно поступалася озоновій дірі над Антарктидою, проте конкретно для цього регіону таке явище взагалі вважається аномальним.

Наразі, за даними спостережень Служби моніторингу атмосфери Коперника (CAMS), ми можемо зітхнути з полегшенням – озонова діра знову затягнулася.

https://twitter.com/CopernicusECMWF/status/1253273035248975873?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1253273035248975873&ref_url=https%3A%2F%2Fnat-geo.ru%2Fnature%2Fneobychajno-bolshaya-ozonovaya-dyra-nad-arktikoj-pochti-ischezla%2F

Офіційний представник Всесвітньої метеорологічної організації Клер Нулліс зазначила, що зменшення озонової діри не пов'язане зі скороченнями забруднення повітря через пандемію коронавірусу, пише news.com.au.

«Виснаження озонового шару в Арктиці в березні нинішнього року досягло рекордних рівнів. Це рідкісне явище. В останній раз це було в 2011 році. Причиною того, що сталося стала комбінація двох чинників. Перший – в атмосфері ще присутні речовини, які виснажують озоновий шар,другий – метеорологічні умови. В цьому році в стратосфері у нас була дуже холодна зима. Зараз ситуація повернулася в нормальне русло, і діра закрилася», – сказала Клер Нулліс.