Новини
Всесвіт

Опубліковано перші підсумки дослідження «плоскої» планети


На початку року космічний корабель НАСА «Нові горизонти» здійснив історичну зустріч з об'єктом 2014 MU69, також відомим як «Ультіма Туле». Дослідники опублікували перші результати цього польоту.

Документ містить перші проаналізовані дані і деталізовані спостереження. Об'єкт MU69 знаходиться незбагненно далеко: середня відстань від Сонця становить 6,7 мільярда кілометрів з періодом обертання 293 року. Станція «Нові горизонти» була запущена в січні 2006 року, а це означає, що треба було 13 років, аби дістатися до «Ультіма Туле» в поясі Койпера. Вважається, що на такій відстані від Сонця об'єкти зі стабільною орбітою практично не змінилися з моменту утворення Сонячної системи. У віддалені куточки системи проникає дуже мало сонячного випромінювання, тому об'єкти менш схильні до впливу радіації. MU69 подібний «капсулі часу», яка може розповісти нам про Сонячну систему в ті часи, коли Земля ще тільки формувалася.

Багато питань викликала дивна форма MU69. Два злиплих і сплюснутих об'єкта з певного ракурсу схожі на сніговика. За словами фахівців, дані, надіслані «Новими горизонтами», демонструють, що об'єкт відповідає всім існуючим уявленням про планетарному освіту. Коли протопланетний газопиловий диск обертається навколо новонародженої зірки, шматочки матеріалу починають комковатися, утримувані електростатичним полем. У міру збільшення гравітації він стає все більшим і притягує все більше матеріалу. Дослідники вважають, що колись «Ультіма Туле» був двома шматками каменю, які оберталися навколо один одного, поки не з'єдналися остаточно.