Новини
Суспільство

Онлайн-кредити або що робити, коли ви потрапили в затягуючу пастку


Немає грошей – не біда, допоможе онлайн-кредит. Проте чи справді не біда? Чимало людей виходять із свого скрутного становища шляхом всіляко розрекламованих онлайн-кредитів. Довіряючи солодким казочкам про гроші, що позичать під 0%, можна легко втрапити в дороговартісну пастку.

Про це інформує Координаційний центр з надання правової допомоги.

Скориставшись послугою онлайн-кредиту, можна натрапити на високі відсотки і внаслідок цього, повернути доведеться вже в 2, 5, а то й 10 разів більше.

Люди, бажаючи швидко отримати гроші, користуються такою послугою, часто, не читаючи навіть текст договору, у якому прописані всі умови такого кредитування. Коли людина не спроможна сплатити такий кредит вчасно, відсоток за користування починає рости з арифметичною прогресією.

Прикладом послугує ситуація, яка трапилася в 2018 році з чоловіком, що отримав онлайн-кредит, проте вчасно повернути його не зміг. Потім він виявив, що з його рахунків почали списуватись кошти. Чоловік спробував самостійно розібратись із ситуацією. У банку він дізнався, що кошти стягуються в рамках виконавчого провадження. Звернувшись до виконавчої служби, чоловік виявив, що відносно нього відкрите виконавчого провадження про стягнення заборгованості на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Випадок клієнта є непоодиноким. У такому разі потрібно якомога швидше звернутися до суду з позовом про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню з одночасним поданням заяви про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення у виконавчому провадженні. Зупинити стягнення у виконавчому провадженні необхідно, оскільки навіть за наявності спору в суді стягнення коштів триває і може виникнути ситуація, коли на час ухвалення позитивного рішення для клієнта грошові кошти вже стягнуті. Це проблема для людини та додатковий клопіт для юриста.

Завдяки тому, що клієнт оперативно відреагував на свою проблему та вчасно звернувся за правовою допомогою, вдалось уникнути багатьох негативних наслідків, зокрема: подальшого стягнення з нього коштів за виконавчим написом нотаріуса, арешту рахунків, звернення стягнення на майно, стягнення виконавчого збору, витрат приватного виконавця та багато іншого

зазначила юристка системи безоплатної правової допомоги Тетяна Ражик.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що вимагали гроші у поранених атовців: на Київщині викрили злочинну групу.

Ми розповідали також, що валютні кредити переведуть у гривневі.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.