Новини
Спорт
Новини світу

Олімпіада 2024: 35 країн хочуть відсторонити від участі росіян і білорусів (ВІДЕО)

Міністр спорту Польщі вважає, що альтернативою може стати команда біженців, у якій би могли брати спортсмени з рф та білорусі.

Група з 35 країн, включаючи США, Німеччину, Францію, Велику Британію і Японію, домовилися вимагати відсторонення російських і білоруських спортсменів від участі в Олімпійських іграх 2024 року.

Про це заявила міністр спорту Литви Юргіта Сюгздініене.

"Ми йдемо в тому напрямку, що нам не знадобиться бойкот, тому що всі країни одностайні".

Участь у нараді взяв і президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що поки росія вбиває та тероризує, представникам держави-агресора не місце на Олімпійських іграх.

"Це не перекриєш якоюсь помилковою нейтральністю або білим прапором. Тому що Росія тепер така, що все заплямує кров'ю, навіть білий прапор. Але ми з вами маємо захищати життя. Ми з вами маємо захищати наші цінності. Ми з вами маємо зупиняти агресію та боротися проти тих, хто обрав шлях терору".

За його словами, такі заходи слід визнати і на рівні Міжнародного олімпійського комітету. Наразі всі країни солідарні з вимогою відсторонення від участі росії і Білорусі.

Міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук заявив, що створення команди біженців, яка б дозволила деяким російським і білоруським спортсменам брати участь у змаганнях, може стати основою компромісу в питанні заборони цих країн на участь в Олімпійських іграх.

"Це може бути компромісом для МОК створити команду біженців, до якої могли б увійти люди російської та білоруської національності, які є дисидентами".

Раніше президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах закликав Україну відмовитися від погроз бойкоту.

МОК відкрив двері для російських і білоруських спортсменів, щоб вони могли змагатися як нейтральні. Він заявив, що бойкот порушить Олімпійську хартію і що включення росіян і білорусів до її складу ґрунтується на резолюції ООН проти дискримінації в олімпійському русі.

Як повідомляв "Погляд" раніше, країни Балтії та Польща офіційно просять МОК не пускати на Олімпіаду росіян і білорусів. В уряді Австрії також виступили проти участі росіян і білорусів в Олімпіаді-2024.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.