Новини
Спорт
Новини світу

Європейські країни вимагають від МОК не допускати росіян та білорусів до участі в Олімпіаді–2024

Україна також не згодна з рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету щодо можливого допуску російських та білоруських спортсменів під нейтральним прапором до Олімпіади в Парижі.

Європейські країни вимагають від МОК не допускати росіян та білорусів до участі в Олімпіаді–2024 - зображення

Національні олімпійські комітети Швеції, Данії, Фінляндії, Ісландії та Норвегії звернулися до МОКу з проханням не допускати росіян та білорусів до участі в Олімпіаді–2024.

"Ситуація в Україні не змінилася. Тому ми твердо стоїмо на своїй позиції – не допускати російських та білоруських спортсменів та офіційних осіб до участі у міжнародних видах спорту. Зараз не час думати про їхнє повернення. Це наша позиція", –

спільна заява НОК Швеції, Данії, Фінляндії, Ісландії та Норвегії

Світ продовжує підтримувати Україну

Подібну офіційну заяву раніше скерували до МОК також країни Балтії та Польща, вважаючи, що наміри дозволити російським і білоруським спортсменам брати участь у міжнародних спортивних змаганнях під нейтральним прапором "легітимізують політичні рішення та широку пропаганду цих країн, зокрема використовуючи спорт як фактор для відволікання уваги від протиправної агресії Росії проти України".

Також проти участі росіян і білорусів в Олімпіаді-2024 виступили в уряді Австрії.

Україна також не згодна з рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету щодо можливого допуску російських та білоруських спортсменів під нейтральним прапором до Олімпіади в Парижі.

За час війни загинуло понад 200 українських спортсменів і тренерів

Глава МЗС Кулеба прокоментував можливе повернення російських спортсменів до змагань і закликав Міжнародний олімпійський комітет припинити спроби прикрити злочини рф білими прапорами.

"З минулого року росіяни вбили 231 українського спортсмена та тренера, 15 поранили, 28 затримали, а 4 зникли безвісти. Ця війна-геноцид наказана путіним, але здійснюється звичайними росіянами.

МОК повинен припинити спроби прикрити російські злочини білими прапорами", –

міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

Натомість прем'єр-міністр України Денис Швигаль наголосив, що "нейтральності" не місце на Олімпійських іграх.

"Жодної нейтральності на Олімпійських іграх не може бути, поки росія веде війну, вбиває українських спортсменів та нищить спортивну інфраструктуру.

Україна не згодна з рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету щодо можливого допуску російських та білоруських спортсменів під нейтральним прапором до Олімпіади в Парижі. Президент України, Верховна Рада, Уряд та Національний олімпійський комітет України мають консолідовану чітку позицію", –

прем'єр-міністр України Денис Швигаль

Він також додав, що розв'язану росією війну в Україні понад 120 спортивних об’єктів були зруйновані ворожими ракетами й артилерією, а понад 300 спортивних шкіл припинили існування. Таким чином наразі 150 тис. українських спортсменів не мають умов для тренування.

Нагадаємо, наприкінці січня президент України Володимир Зеленський оголосив про початок "марафону чесності" проти спроб керівництва міжнародних олімпійських структур "витягнути" у світовий спорт представників росії. Він наголосив, що не буває нейтральності, коли триває війна.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.