01.10.2018
Гапон Юлія 000
1 жовтня у студії телеканалу "Погляд" голова Коцюбинської ради Ольга Матюшина розповіла про те, якою буде подальша процедура приєднання селища до Києва і які зміни очікують на його жителів після цього.
Світлана Гуренко: Ще в березні в селищі були проведені громадські слухання стосовно приєднання Коцюбинського до Києва. Хто ініціював обговорення?
Ольга Матюшина: На початку року до мене звернулися активні мешканці зі зверненням про проведення громадських слухань. Під ним підписалися 500 мешканців. Згідно зі статутом територіальної громади селища Коцюбинського, якщо до Коцюбинської селищної ради надходить звернення з вимогою організації громадських слухань, ми як представники органів самоврядування зобов'язані провести їх.
Світлана Гуренко: Опоненти дорікають вам, що громадські слухання були проведені з порушеннями...
Ольга Матюшина: Ми організували поіменне голосування, тому немає сенсу говорити про те, що громадські слухання проведені з порушенням, що вони сфальшовані чи вони не відповідають якимось нормам. Ви правильно зауважили, що громадські слухання були проведені у березні, більше, ніж півроку тому. Згідно з чинним законодавством, будь-який член територіальної громади міг оскаржити результати громадських слухань в судовому порядку. Півроку пройшло, а жоден учасник процесу не оскаржив. Жоден не звернувся до правоохоронних органів з відповідним зверненням, що відбувалося порушення чи фальшування. Бо всі розуміли, що це голосування поіменне і будь-кого можна було б перепитати, чи голосував він так чи інакше. Єдине, що можна було робити - це медійно колихати і давати дезінформацію тим людям, які менш поінформовані, що нібито громадські слухання відбулися з порушенням чинного законодавства.
Світлана Гуренко: Ольго, нагадайте, будь ласка, скільки людей прийшло на громадські слухання?
Ольга Матюшина: На громадські слухання прийшло більше, ніж 1340 осіб. Вони відбувалися протягом 4-х годин. Всі бажаючі могли взяти участь в обговоренні... Ми бачимо: пройшло 2 роки, а за виключенням парку в передвиборчий період ірпінською владою не зроблено нічого. Тільки "порізані" стАвки в школі, садочках, поліклініці, всі розуміють, що група подовженого дня фактично не функціонує, тому що вона на платній основі, безкоштовне харчування "зрізане", я вже не говорю про відкритття якогось нового інфраструктурного об'єкта. Ніхто не заважав ірпінській владі зробити поліпшення, щоб заохотити людей. Незважаючи на те, що небайдужими жителями селища було оскаржено неправомірне приєднання Коцюбинського до Ірпеня.
Світлана Гуренко: Деякі люди хотіли б бачити Коцюбинське окремою адміністративною одиницею. Наскільки це реально?
Ольга Матюшина: З вимогами до децентралізації це нереально, адже всі мають прийняти рішення щодо об'єднання в рамках тієї чи іншої об'єднаної громади. Унікальність Коцюбинського в тому, що ми не маємо спільної межі з будь-якою адміністративною одиницею. Найголовнішим порушенням приєднання Коцюбинського до Ірпеня, окрім громадських слухань, була відсутність географічно спільної межі. А Київ взагалі не підпадає під закон про об'єднання громад, адже має окремий статус - столиці. І саме тому після голосування Київради далі має бути продовжена процедура з обговорення на комітеті місцевого самоврядування і Верховною Радою має бути відголосована окрема постанова щодо збільшення меж столиці.
Світлана Гуренко: А коли профільний комітет Верховної Ради планує розглянути це питання?
Ольга Матюшина: Приблизно через 2 тижні.
Світлана Гуренко: Дехто побоюється, що, якщо Коцюбинське приєднають до Києва, сюди переведуть Лук'янівське СІЗО. Прокоментуйте, будь ласка.
Ольга Матюшина: У минулому році прийняли рішення не розміщувати у нас Лукянівське СІЗО не тому, що це не територія столиці, а тому, що були проведені громадські слухання і громада сказала своє принципове "ні". І ніхто не буде заважати людям аналогічно висловлюватися. Я не вірю, що Міністерство юстиції піде проти людей. В інакшому випадку тут буде соціальних вибух. Потрібно розуміти, що небайдужі люди з Коцюбинського нікуди не подінуться.
Світлана Гуренко: Які зміни очікують на Коцюбинське після приєднання до Києва?
Ольга Матюшина: Депутати Київської міської ради стверджують, що це доступ до освітніх і медичних закладів, розв'язання проблеми з комунальним транспортом (від Академмістечка подовжити маршрут на 5 хв не є проблемою) та ін. Крім того, люди зможуть отримати "Картку киянина", доступ до Центрів надання адміністративних послуг, пологових будинків, до яких діставатся ближче, ніж до ворзельського, травмпунктів, ближчих, ніж у Бучі.
Світлана Гуренко: Чи не будете ви жалкувати за своєю посадою?
Ольга Матюшина: Потрібно розуміти, що будь-яка посада - це тимчасово. Але після себе потрібно залишати результат. Більшість громади визначилась, що хоче бути частиною Києва, тож я маю докладати всіх зусиль, аби реалізувати волю громади. До речі, ще одна маніпуляція - нібито те, що разом з Коцюбинським віддадуть Біличанскьий ліс на відкуп. Цього не буде. У цьому році були виділені гроші постановою Кабміну на винесення меж в натуру, тендер було оголошено, переможця обрано. І ми тримаємо це питання під прицілом, щоб процедура винесення меж в натуру стартувала в цьому році.
Світлана Гуренко: У вас є сподівання, що у 2019 році ви матимете бюджет вже як частина Києва?
Ольга Матюшина: Я сподіваюся на це. Сподіваюся, що ми приєднаємося до столиці, адже це рішення нашої громади, яке обговорюється не рік і не два, а вже понад 10 років. І, в принципі, з економічної точки зору це рішення більш доцільне для більшості платників податків селища Коцюбинське.
Незабаром ви зможете переглянути повний варіант інтерв'ю з Ольгою Матюшиною на телеканалі, сайті та Facebook-сторінці ІА "Погляд".