Новини
Бородянка
Російсько-Українська війна

Окупанти завдали збитків Бородянці на майже $150 млн

Центральна вулиця селища перетворилася на руїни.

Окупанти завдали збитків Бородянці на майже $150 млн - зображення

Збитки, завдані інфраструктурі селища Бородянка на Київщині, оцінюються у $148.4 млн. Такі дані опублікували в KSE Institute в рамках проєкту "Росія заплатить".

"Оцінка втрат смт Бородянка здійснювалася на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Землі. На сьогодні це найточніші дані оцінки збитків селища", –

KSE Institute

Зазначається, що загалом у Бородянці зруйновано та пошкоджено 1534 будівлі, з яких більша частина – це будинки житлового фонду. Сума збитків, завданих житловому фонду та присадибним забудовам, складає $95 млн. За час війни у селі руйнувань зазнали 404 приватні та 55 багатоквартирних будинків, 8 таунхаусів, 477 господарських споруд, 198 гаражів та 5 теплиць. Загальна площа цих пошкоджених споруд – 328.8 тис м2.

"На початку повномасштабного вторгнення росії у Бородянці велися запеклі бої. Внаслідок цього центральна вулиця селища перетворилася на руїни – знищені багатоповерхівки, дорожнє покриття, повалені дерева та спалені авто", –

KSE Institute

На другому місці за сумою збитків – соціальна інфраструктура. За оцінками експертів через руйнування 176 соціальних обʼєктів селище зазнало збитків на $24.4 млн. Також в Бородянці під час війни було пошкоджено 7 медзакладів та 10 закладів освіти на $6.8 млн.

Ще на $21.4 млн російська армія завдала збитків промисловій інфраструктурі Бородянки. Загалом різного ступеня руйнувань зазнали 198 будівель.

Крім того в Бородянці також знищені майже всі ключові будівлі адміністративної інфраструктури – 6 з 8 урядових та адмінбудівель, відділення поліції, 2 з 4 існуючих у селі поштових відділень, 2 пожежні станції. Ці збитки оцінюються у $7.6 млн.

Нагадаємо, Уряд Литви затвердив проєкт відбудови Київщини, зокрема, в Бородянці планують побудувати мобільне поселення, а в Ірпені відновити дитячий садок.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.