21.11.2018
Надiя Проценко 0
Із приходом перших морозів рятувальники закликають громадян поки що не виходити на лід. Через великі перепади температури (вночі від мінусової до плюсової вдень) крига ще тонка, тож може статися біда.
Щоб попередити нещасні випадки на річках, працівники Васильківського РВ ГУ ДСНС України у Київській області 20 листопада здійснили рейд по річці Стугна в м. Васильків. Рятувальники нагадали громадянам основні правила безпечної риболовлі, розповіли як перевірити міцність і товщину льоду за кольором чи з допомогою підручних засобів і як цього робити категорично не можна. Також працівники ДСНС розповіли відпочиваючим на льоду правила порятунку людини, яка провалилася під кригу.
Впродовж рейду рятувальники закликали громадян дотримуватися правил безпеки та у разі недостатньої товщини льоду не випробовувати долю й не виходити на кригу взагалі. На останок кожному вручили застерігаючі листівки та розмістили їх на інформаційних стендах.
Необхідно пам’ятати:
- Безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 см (масове катання – 25 см); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
- Виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разу не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу.
- Обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із суходолом. Коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
- рибалки мають знати, що: не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Необхідно уникати розташування великими групами на одному місці. Небезпечно рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.
Пам’ятайте! Про випадок події на льоду необхідно негайно повідомити за номером 101.
Джерело: Васильківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області