Новини
Україна-суспільство

Новини для ФОПів: якою буде пенсія, чим допоможе держава і чого чекати спадкоємцям


На що чекати підприємцям та їхнім спадкоємцям у майбутньому, і якими будуть виплати у весняний локдаун, з'ясував "Погляд".

У підготовці матеріалу ми використали інтерв'ю міністерки соціальної політики Марини Лазебної "РБК-Україна", а також інформацію територіальних органів Державної податкової служби.

Пенсії ФОПам

Отже за словами Лазебної, більшість ФОПів сплачують внески з мінімальної зарплати, тому можуть розраховувати на відповідну - тобто мізерну - пенсію. За умови, якщо є стаж.

Крім цього, міністерка додала, що для підприємців слід зробити накопичувальну систему обов'язковою. Однак наразі в депутатському законопроєкті ФОПи братимуть участь в обов'язковому накопичувальному рівні добровільно.

"Можливо, потрібно було подивитися на досвід інших країн, коли для таких категорій солідарної системи немає, але є обов'язкова накопичувальна. Тому що ми розуміємо, що для ФОПів може бути занадто великим подвійне навантаження. З цими людьми потрібен діалог", -

Марина Лазебна

Податки зі спадкоємців за померлого ФОПа

Підставами для припинення податкового обов’язку є, зокрема, смерть фізичної особи. Однак виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюється її спадкоємцями.

Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання, податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями, податковим боргом спадкоємців. Протягом строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеня не нараховується.

У разі смерті платника податку або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.

Водночас не передбачається обов’язку подання спадкоємцями податкової звітності у разі смерті фізичної особи – підприємця.

"Карантинна" допомога

Верховна Рада прийняла законопроєкт "Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Тож працівники та ФОП із галузей економіки, які зупинили діяльність в силу карантинних обмежень, отримають допомогу від держави та місцевих громад. Допомогу виплатять:

  • за рахунок коштів Держбюджету України - у розмірі 8 тис. грн;
  • за рахунок коштів місцевого бюджету - у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

ФОП та наймані працівники зможуть звернутись із заявою про виплату допомоги упродовж 30 днів із дати внесення регіону до "червоної" зони карантину, де уведені додаткові посилені карантинні обмеження, що зупинили бізнес.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що місцева влада Київщини має змогу збільшити загальну суму матеріальної допомоги – до середньої зарплати в області. Буде можливість подати заявку на порталі державних послуг “Дія” і гарантовано отримати з державного бюджету виплату в розмірі 8 тис. грн.

Ми також писали, що у “коронавірусному” році кількість підприємців-кур’єрів зросла на 353%. Загалом нині кількість ФОП збільшується в середньому на 7 тис. щомісяця. Однак не все так просто: адже відкривається біля 20 тис., а закривається приблизно 13 тис.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay