Новини
Вишневе

"Нещеплена дитина не може відвідувати навчальні заклади": у Вишневому нагадали про вакцинацію


Чи потрібно вакцинувати дітей? Нині болюче для українців питання. Батьки часто відмовляють від щеплень, бо налякані розмовами про неякісну медицину або ж тяжкі, а той летальні наслідки після введення препарату. Так, Оксана Оксана Віннічук, завідуюча дитячої АЗПСМ № 1 спробувала розвіяти страхи батьків та розповіла про важливість введення антигенного матеріалу для стимулювання імуннітету задля захисту організму від інфекцій.

За її словами,  всі вакцини в Україні сертифіковані та якісні. Втім, вакцина індійського виробника частіше дає реакції, і батьків попереджають, як і що потрібно робити в таких випадках. Це може бути висока температура до 39 градусів, може боліти ніжка кілька дні, але ці реакції тимчасові, без будь-яких наслідків для дитини. Також вона зуважила, що є категорії дітей, які не можуть вакцинуватися за станом здоров’я. Їх має захищати колективний імунітет, але для цього відсоток вакцинованих має бути досить високим – до 98%. Якщо таких показань немає, нещеплена дитина не може відвідувати навчальні заклади.

"Щодо батьків, які не робили щеплень своїй дитині, але тепер вирішили це виправити, то вони мають написати розписку з проханням оформити дитину в дитячий колектив. У такому випадку їхня дитина отримує індивідуальний графік щеплень і може відвідувати навчальний заклад", - наголошує Оксана Оксана Віннічук.

Отже, в дитячій амбулаторії в наявності такі вакцини: 

1)      Від туберкульозу, вакцина БЦЖ. Якщо немає протипоказань, то дитину вакцинують відразу в пологовому. Якщо вакцину роблять пізніше, за показаннями лікаря, наприклад, після 2 місяців, то обов’язково з пробою Манту. Якщо реакція позитивна, вакцину ми не робимо, просто кожного року проводимо пробу Манту і контролюємо стан дитини. 

2)      Дифтерія, кашлюк, правець, (АКДП), індійського виробництва. Нею починаємо вакцинувати у 2 місяці. І далі по календарю 4, 6, 18 місяців. Тут додається ще одна інактивована вакцина для профілактики поліомієліту.Вона може робитися в один день з АКДП або з інтервалом у кілька днів.

3)      Поліомієлітна оральна (ОПВ). Її роблять після двох інактивованих вакцин. Якщо зробили дві ін’єкції, то третій раз уже потрібно робити у вигляді капель, у віці 6 місяців. Так само з АКДП. Якщо батьки обирають вакцини європейського виробництва, то вони йдуть уже комбіновані, шестикомпонентні: дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, гепатит Б.

4)      Вакцина АДПМ – дифтерія, правець, яка робиться у 7 років, і далі по календарю аж у 16 років. І так кожні 10 років. Дорослим теж важливо робити щеплення.

5)      Вакцина від гепатиту Б. Першу роблять у пологовому. 

6)      Вакцина від гемофільної інфекції. До одного року їх має бути дві, третя вважається ревакцинацією. Роблять її в рік. Тобто в рік дитина отримує вакцину КПК і ще - від гемофільної інфекції. 

За інформацією: Вишнева міська рада

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел