05.02.2019
Надiя Проценко 0
Сьогодні без Інтернету більшість людей не уявляє свого життя. Та окрім безмежних інформаційних ресурсів, розваг та спілкування з друзями, в онлайні можна натрапити на величезну кількість небезпек. І під прицілом передусім діти, яким бракує життєвого досвіду та знань, щоб вчасно розпізнати джерело зла та проблем.
5 лютого з нагоди Дня безпечного Інтернету та Всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг, у Василькові було проведено відповідні заходи. Зокрема, у Васильківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулась зустріч учнів 7-8-х класів із працівником ювенальної превенції Васильківського ВП ГУНП в Київській області Н. Є. Загородньою та працівником Служби у справах дітей та сім’ї А.В. Яриш, які прочитали лекцію з превентивного виховання та поговорили з дітьми про небезпеку онлайн-грумінгу та секстингу.
А у Васильківській ЗОШ №6 для учнів 5-6 класів було проведено урок-тренінг «Безпечний інтернет», під час якого проходили інтерактивні ігри, які допомогли дітям зрозуміти важливість захисту особистої інформації. Школярі пробували самостійно створити цікаві ніки і надійні паролі, що було не лише цікаво, а й дуже весело.
Варто наголосити, що лише за минулий рік на національну дитячу «гарячу» лінію надійшло понад 11,4 тисячі дзвінків, які стосувалися небезпек для дітей у мережі Інтернет. Із них 10 тисяч 621 раз зателефонували самі діти, а 800 разів – дорослі, які хотіли отримати консультацію щодо ситуації з дитиною. Найбільше питань було про комп’ютерну та інтернет-залежність.
Також популярним в онлайні є секстинг – інтимне листування й пересилка фото інтимного характеру, що само по собі не несе небезпеки, однак при погрозі передати листування чи фото третім особам може призвести до конфліктів та навіть самогубства дитини.
Означимо ще кілька видів небезпек в Інтернеті
Тролінг – глузування з дитини та провокації щодо неї
Фішинг – інтернет-шахрайство, метою якого є отримання доступу до логінів та паролів користувача
Грумінг — входження в довіру до дитини з метою подальшої особистої зустрічі для вступу в сексуальні відносини, експлуатації чи шантажу.
При підозрі за будь-який із зазначених видів ризику в мережі Інтернет звертайтесь на національну дитячу «гарячу» лінію 0800500225 або 116 111 з мобільних телефонів.
Фото Васильківська міська рада, Васильківська ЗОШ №6, Інтернет-ресурси