#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Головні новини
Політика

Нацбанк радить українцям бути дуже обережними з кредитами «під 0%»

13.07.2020 Оксана Кириленко 0

Ставка «під 0%» може діяти лише тиждень.

У Національному банку України розповіли про всі підводні камені у таких заманливих кредитах «під 0%».

Так, ця ставка може діяти лише тиждень, після чого вмикаються штрафи, пеня, комісії та додаткові відсотки. У банку розповіли, що у зверненнях громадян зустрічали максимальну ставку за кредитом – 1 702% річних.

Причому людина самостійно підписує договір з такими умовами і захистити її права у цьому випадку складно. Єдиний, хто може допомогти, – це суд.

Начальник управління захисту прав споживачів Національного банку України Ольга Лобайчук в ефірі телеканалу Україна 24 зазначила, що із січня цього року в Україні запрацював захист прав споживачів фінансових послуг.

«Ми почали активну роботу з банками. Встановили вимоги до реклами та інформації на сайті. Банки повинні будуть їх виконувати з вересня. Аналогічні вимоги розробляємо до фінансових компаній. Але це не робиться за один день. Це довгий та складний процес», - наголосила Лобайчук.

Зазначимо, ми розповідали про старт інформаційної кампанії щодо основних правил безпеки під час безготівкових та онлайн-платежів, яка триватиме з липня по серпень 2020 року у всіх регіонах України.  За її допомогою Нацбанк хоче навчити українців протидіяти платіжному шахрайству.

Нагадаємо, у квітні 2020 року набув чинності новий закон про фінансовий моніторинг.

Також, як нещодавно розповідав «Погляд», у НБУ назвали основні причини падіння української економіки.