Наталії Сумській сьогодні 64
22 квітня день народження Наталі Сумської - народної артистки України, актриси Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, Шевченківської лауреатки і просто красуні.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/1536222924-8264.jpg)
Народилася майбутня актриса на Київщині в акторській родині. До 10 років жила у Львові. На сцену вперше Наталя Сумська вийшла в шість років. Це була репетиція спектаклю "Невільник" у Львівському театрі імені Марії Заньковецької. Закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/b3ba29d22dc00ae5901f7625565b28b8.jpg)
Вступаючи до театрального інституту, не сказала про це батькам: "Під час мого вступу до театрального інституту я навіть чомусь, коли мене спитали, чи належу я до акторської родини Сумських, сказала – ні. Очевидно, підсвідомо я хотіла досягнути того рівня, що й батьки, створити щось відповідне сама, а потім уже називатися."
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/5e077e38a9ebe.jpg)
З 1977 р. - актриса Національного академічного театру імені Івана Франка.
На виставах з її участю - аншлаги. Від початку роботи в театрі з'являлися кінопропозиції. Перша головна роль в кіно - Наталка Полтавка. Загалом на рахунку Наталі Сумської - пів сотні фільмів. Якщо проєкт цікавий, вона погоджується і на невеликі ролі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/233706.jpg)
Бог дав Наталі Сумській ще й чудовий голос. У багатьох виставах вона виступала і співачкою. Легендарній рок-опері "Біла ворона" в наступному році виповниться вже тридцять років.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/56490b3b430a947aca8c6a0b5acb11a4.jpg)
Наталя Сумська була і на першому Майдані, і на другому, часто відвідує військові шпиталі, дієво підтримує поранених воїнів: "Мені здається, що маємо всі як один - кожен на своєму місці - допомагати їм. Це спільна праця і боротьба. "
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/1536222550-6631.jpg)
"Одна з яскравих Наталчиних якостей - оптимізм. Ця посмішка здатна обеззброїти будь-якого! У неї приголомшливий потенціал, бажаю реалізовуватися і цвісти - на сцені і в житті!", - сказав про колегу Анатолій Матешко.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/377752.jpg)
"Натапя Сумська з тих актрис, які не втомлюються дивувати своєю творчою енергією і акторськими сюрпризами. Її вистачає і на академічний театр, і на серйозну антрепризу. Вона завжди готова на кінозйомки, телевізійні цикли, запис радіопрограм і озвучування закордонних фільмів. А ще на велику дружню сім’ю, берегинею якої є", - Галина Цимбал.