NASA готує нову місію для відстеження впливу Сонця на Землю
NASA обрало Південно-західний науково-дослідний інститут з метою очолити місію PUNCH, основним призначенням якої буде спостереження за зовнішнім короною Сонця. Про це повідомляється на офіційному сайті космічного агенства.
PUNCH передбачає створення чотирьох мікросателітів розміром з валізу, які будуть запущені вже в 2022 році. «Мікросатти» будуть обертатися по орбіті навколо Землі і вивчати взаємодія сонячної корони з міжпланетної середовищем. PUNCH надасть перші глобальні зображення того, як сонячна корона наповнює сонячний вітер масою і енергією.
«Вакуум простору між планетами не є повністю порожніми, вони насправді заповнений слабким, гіперзвуковим сонячним вітром, який випливає з корони і впливає на космічні кораблі і планети, включаючи нашу власну», – зазначив головний дослідник PUNCH доктор Крейг Де Форест. – «PUNCH буде спостерігати за вакуумом між зовнішньою сонячною короною і сонячним вітром, пропонуючи нам перші чіткі зображення всієї системи, що з'єднує Сонце і Землю».
PUNCH відстежуватиме і відображати сонячний вітер, який виходить з сонячної корони, переходить в міжпланетний простір і «протікає» через сонячну систему, омиваючи планети і інші тіла Сонячної системи. Ці вимірювання покажуть, як і чому матеріал, що виходить від зірки, стає поривчастим і турбулентним на шляху до Землі.
Крім того, супутники PUNCH відстежуватимуть тривимірні викиди корональної маси Сонця, також відомі як «CMEs» або «космічні бурі»,
коли вони прориваються з корони в міжпланетний простір. CME викликають
деякі «космічні погодні» події, які впливають на Землю, що може загрожувати астронавтам, пошкоджувати супутники, відключати електроенергію і порушувати зв'язок і сигнали GPS.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що зонд НАСА «Паркер» може розгадати таємницю сонячної корони.