Новини
Всесвіт

Народження наднової: в НАСА показали еволюцію спостережень за Кассіопеєю А (ВІДЕО)


Розташований приблизно в 11 000 світлових років від Землі, об'єкт Cas A – це палаюче поле космічного сміття, що залишилося після вибуху масивної зірки.

Коли у зірки закінчилося «паливо», вона вибухнула як наднова, можливо, ненадовго перетворилася в один з найяскравіших об'єктів на небі. (Не дивлячись на те, що астрономи вважають, що це сталося приблизно в 1680 році, до цих пір немає достовірних історичних даних, які підтверджують цю думку).

Ударні хвилі, які генеруються цим вибухом, перевантажують зоряні уламки і навколишнє середовище, змушуючи уламки яскраво світитися у багатьох типах світла, особливо в рентгенівських променях. Незабаром після запуску космічного телескопа «Чандра» на борту човника «Колумбія» 23 липня 1999 року астрономи направили обсерваторію саме на Кассіопея А.

Вона була показана на офіційному зображенні «Чандра» «Перше світло», випущеному 26 серпня 1999 року, і ознаменувала собою особливий момент не тільки для обсерваторії, але і для області рентгенівської астрономії.

Поруч з центром складного візерунка розширюється сміття від зруйнованої зірки на зображенні вперше був виявлений щільний об'єкт, званий нейтронною зіркою, залишений надновою.

З тих пір «Чандра» неодноразово повертали в бік Кассіопеї А, щоб більше дізнатися про цей важливий об'єкт.

Нове відео НАСА показує еволюцію Cas A з плиномичасу, дозволяючи глядачам спостерігати, як неймовірно гарячий газ (близько 20 мільйонів градусів за Фаренгейтом) в залишку розширюється в різні боки.

Отримані рентгенівські дані були об'єднані з даними іншого «Великої обсерваторії» НАСА, космічного телескопа «Хаббл», що показує тонкі ниткоподібні структури більш холодних газів з температурою близько 20 000 градусів за Фаренгейтом. Дані «Хаббл» за один період часу показані, щоб підкреслити зміни в даних «Чандра».