Новини
Головні новини
Україна-суспільство
Політика

Народні депутати хочуть повернути пільговий тариф на електроенергію


У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт/год.

Фото ІА "Погляд"

Проєкт постанови за № 4590 зареєстровано 14 січня 2021 року. Документ опубліковано на сайті Верховної Ради. Його ініціаторами виступили 19 народних депутатів.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що до ухвалення урядом постанови № 1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483», якою встановлено з 1 січня до 31 березня 2021 року фіксовані ціни на електроенергію для побутових споживачів на рівні 168 копійок за 1 кВт/год. діяли тарифи на електроенергію, що відпускалися населенню, з 1 березня 2017 року, затверджені Постановою НКРЕКП 26.02.2015 № 220, за якою тариф на електроенергію населенню – у тому числі мешканцям  житлових будинків з кухонними електроплитами та жителям сільської місцевості – за обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць (включно) в розмірі 90 копійок за 1 кВт/год (з податком на додану вартість).

«Таким чином, більшість пенсіонерів, які всіляко заощаджували електроенергію за ради пільгового тарифу з 1 січня змушені майже вдвічі більше сплачувати за платіжки. З огляду на це, постала нагальна потреба вжиття невідкладних заходів спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт/год», зазначається у пояснювальній записці.

Проєктом постанови пропонується надати доручення Кабміну невідкладно внести зміни. Також зазначається, що на момент внесення проєкт не потребує додаткових витрат з держбюджету.

Народні депутати зауважують, що прийняття документа дасть можливість  зменшити ціни/тарифи на електроенергію для найбідніших споживачів.

«Погляд» розповів, скільки коштуватиме газ на час карантину.

Також  «Погляд» інформував, що жителі багатоповерхівки у Тарасівці залишились без електропостачання.

  Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.