Найбільше протоколів щодо кібербулінгу складено на Київщині
Що показало аналітичне дослідження «Попередження та протидія кібербулінгу в дитячому середовищі України»?
Під час Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA було проаналізовано ситуацію онлайн-цькуванням в Україні, українське та міжнародне законодавство, найкращі світові практики з попередження і протидії кібербулінгу. Команда Всеукраїнської кампанії оприлюднила аналітичне дослідження «Попередження та протидія кібербулінгу в дитячому середовищі України». Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці МОН.
«Аналітики дослідження рекомендують розглядати «кібербулінг» як окремий термін, щоб визначити відповідальність за онлайн-цькування та як попереджувати й протидіяти цьому явищу», йдеться у повідомленні.
Отже, основні результати дослідження такі:
–понад 18% рішень щодо булінгу стосуються випадків використання засобів електронних комунікацій, тобто дій, які завдали психологічних страждань і були вчинені за допомогою гаджетів в інтернеті;
–найбільше протоколів щодо онлайн-цькування або ж кібербулінгу складено на Київщині. Як з’ясувалося, частіше ображають хлопці (70%), о ось страждають від кібербулінгу переважно дівчата (близько 80%);
–з ’ясувалося , що найпоширенішими видами кібербулінгу в дитячому середовищі України є створення фейкових сторінок, поширення інтимних фото, тролінг та оприлюднення відеозаписів бійок.
–також фокус-групи, проведені для дослідження серед вчителів, учнів, патрульних поліцейських та фахівців ювенальної превенції, показало свідчать, що поки немає способів подолання загроз кібербулінгу.
Детальніше з аналітичним дослідженням «Попередження та протидія кібербулінгу в дитячому середовищі України» можна ознайомитися за посиланням.
Як повідомляв «Погляд», поліцейські Вишгородщини розповіли дітям про їхні права.