Новини
Україна
Культура

Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими позиціям (ВІДЕО)

До нього увійшли шість нових позицій.

Міністерство культури та інформаційної політики розширило список нематеріальної культурної спадщини, додавши нові елементи.

Про це повідомили у МКІП.

До національного переліку додали шість нових елементів. Серед них:

  • традиція дзвонарства у Львові;

  • культура приготування та споживання засипаної капусти Львівщини;

  • традиція створення бойківської писанки булавкою;

  • обряд встановлення віхи на Переяславщині;

  • програма з охорони традиції покриття хат соломою та очеретом у Національному музеї народної архітектури та побуту України;

  • техніка вишивки городоцький шов або городоцький стіб.

До прикладу, засипана капуста на Львівщині - це давня українська страва, яку найчастіше готували на Західній Україні на весілля і свята. Страва має різні рецепти приготування, проте у всіх них капусту засипають пшоном.

Обряд встановлення віхи — місцева дохристиянська традиція, що відбувається на Зелені свята (Трійцю). Віха — прикрашений стрічками, гілками рослин, папером та іншими елементами стовбур дерева, який встановлюють на площі.

А городоцький шов — це не звична для українців вишивка хрестиком на полотні, а переплетена петля. За рахунок такого способу вишивки, візерунок виходить об'ємним.

Усі ці традиції та елементи несуть у собі історію української культури. Кожен з них притаманний певному регіону, тому вважається рідкісним, а подекуди навіть унікальним.

Нагадаємо, ірпінські художники Владислав Задворський та Володимир Козюк розповідають сучасну історію Київщини через образ Матері.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.