Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими позиціям (ВІДЕО)
Міністерство культури та інформаційної політики розширило список нематеріальної культурної спадщини, додавши нові елементи.
Про це повідомили у МКІП.
До національного переліку додали шість нових елементів. Серед них:
традиція дзвонарства у Львові;
культура приготування та споживання засипаної капусти Львівщини;
традиція створення бойківської писанки булавкою;
обряд встановлення віхи на Переяславщині;
програма з охорони традиції покриття хат соломою та очеретом у Національному музеї народної архітектури та побуту України;
техніка вишивки городоцький шов або городоцький стіб.
До прикладу, засипана капуста на Львівщині - це давня українська страва, яку найчастіше готували на Західній Україні на весілля і свята. Страва має різні рецепти приготування, проте у всіх них капусту засипають пшоном.
Обряд встановлення віхи — місцева дохристиянська традиція, що відбувається на Зелені свята (Трійцю). Віха — прикрашений стрічками, гілками рослин, папером та іншими елементами стовбур дерева, який встановлюють на площі.
А городоцький шов — це не звична для українців вишивка хрестиком на полотні, а переплетена петля. За рахунок такого способу вишивки, візерунок виходить об'ємним.
Усі ці традиції та елементи несуть у собі історію української культури. Кожен з них притаманний певному регіону, тому вважається рідкісним, а подекуди навіть унікальним.
Нагадаємо, ірпінські художники Владислав Задворський та Володимир Козюк розповідають сучасну історію Київщини через образ Матері.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.