На зворотному боці Місяця знайдено невідому желеподібну речовину (ФОТО)
Відкриття зробив китайський ровер «Юйту-2».
Наприкінці липня місяцехід «Юйту-2» готували до переходу в сплячий режим (це потрібно для того, аби уберегти апаратуру від перегріву під час спекотного місячного «полудня», коли Сонце знаходиться в зеніті). Роздивляючись зображення з головної камери ровера, співробітник Пекінського центру управління аерокосмічних польотів зауважив: в кратері неподалік знаходиться щось відмінне за кольором від сірого ґрунту реголіту. Про знахідку вчені повідомили світ, звичайно, не відразу. Більше того, хоча ця стаття проілюстрована фотографією кратера, проте знімки його вмісту (желеподібної речовини, що була знайдена) поки не опубліковані китайськими вченими.
Ровер досліджував кратер за допомогою спектрометра Visible and Near-Infrared Spectrometer (VNIS). Цей інструмент дозволяє аналізувати хімічний склад матеріалу по відбитому від нього світла. Відомо, що наразі вчені поки не з'ясували, з чого складається знахідка, помітивши, що у неї незвичайний колір і желеподібна структура. Не виключено, що мова йде про скло, що утворилося від удару метеорита об поверхню супутника Землі, повідомляють в dailymail.co.uk.
Варто зазначити, що китайський місяцехід «Юйту-2» – перший в світі місяцехід, доставлений на зворотний бік Місяця. М'яка посадка апарату «Чан'е-4» з місяцеходом на борту відбулася 3 січня 2019.
Нагадаємо, нещодавно стало відомом, що Місяць на 100 мільйонів років старший, ніж вчені вважали раніше.
Експедиція на Місяць обійдеться NASA мінімум у 20-30 мільярдів доларів.