Новини
Всесвіт

На зв’язку: NASA налагодило контакт з Voyager 2, який залишив Сонячну систему


Антена далекого космічного зв'язку Deep Space Station 43 (DSS43) знову запрацювала, що дозволило зв'язатися з космічним апаратом Voyager 2, який в листопаді 2018 року залишив геліосферу.

Фото: CSIRO/NASA

Про це повідомили в NASA.

Термін роботи обох зондів Voyager давно минув, однак частина приладів досі продовжує працювати. Підтримувати постійний зв'язок з ними вкрай важливо, адже ще не один інший апарат так далеко не діставався.

Де Voyager 2?

Voyager 2 наразі знаходиться на відстані більш 18,8 мільярда кілометрів від Землі. Уже 43 роки він віддаляється від рідної планети, зникаючи в таємничому міжзоряному просторі. Вчені припускають, що зонд функціонуватиме ще кілька років, посилаючи на Землю дані про зовнішню сторону геліосфери на краю Сонячної системи (зона у космічному просторі навколо Сонця, оточена міжзоряним простором, що перебуває під впливом сонячного вітру. – Погляд).

Втратили зв’язок

На жаль, безцінне «спілкування» з Voyager 2 на початку цього року припинилося, так як DSS43, єдина радіоантена, здатна посилати досить потужний сигнал на потрібній частоті, була відключена для модернізації. NASA, зокрема, зазначає, що один з радіопередавачів, що використовувався для зв'язку з космічним апаратом, що не замінювався більш 47 років.

Як повідомляв «Погляд» раніше, у січні NASA повідомило, що Voyager 2 не виконав штатний маневр і витратив занадто багато енергії.

«Відкриття» Voyager 2

Voyager 2 став першою станцією, що пролетіла відразу повз чотирьох планет-гігантів Сонячної системи, що дозволило відкрити три нових супутника Юпітера, чотири – Сатурна, одинадцять – Урана, і шість – Нептуна. До сих пір жоден космічний апарат не пролітав так близько від останніх двох планет. Також Voyager 2 став другою станцією, яка залишила Сонячну систему. Першою це зробила в серпні 2012 року місія Voyager 1.

Нагадаємо, минулоріч Voyager 2 через більш ніж 40 років вийшов у міжзоряний простір і відправив на Землю повідомлення.