На Вишгородщині презентували екостежки
У межах проєкту «Екостежки Київщини» створено еколого-освітні туристичні маршрути на Вишгородщині та Обухівщині.
П’ятнадцять об’єктів Вишгородського району нанесено на еколого-туристичну карту Київщини. Окрім цього, на таку карту, створювану Центром екологічної освіти та інформації на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів КОДА у межах проєкту «екостежки Київщини» нанесено 25 об’єктів Обухівського району.
Про це йшлося під час презентації-семінару «Екостежки Київщини», який відбувся у музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника.
Ведуча презентації Олена Мазуренко розповіла, що метою проєкту є популяризація туристичних родзинок Київської області, залучення якомога більшої кількості людей до вивчення природної та історико-культурної спадщини регіону, формування відповідального ставлення до всіх ресурсів – природних, історичних тощо.
Зокрема, до екокарти Київщини потрапили такі об’єкти Вишгородського району як музей давньоруського гончарства ВІКЗ, Дзвонкова криниця, плантація хвоща великого, Київська ГЕС, «Володимира дуби» та інші.
Однак історики та краєзнавці під час семінару зауважили, що у районі є ще низка пам’яток, які заслуговують бути включеними у цей список.
Зокрема, завідувач історичним музеєм Дмитро Шевченко розповів про унікальні пам’ятки, серед яких, зокрема, Городище стародавнього Вишгорода, тощо, які мають всі передумови для того, щоб бути вкоченими до еко-карти.
Гід Вероніка Митрофанова звернула увагу на те, що поки що поза увагою проєкту опинилось усі об’єкти, які знаходяться на лівому березі Вишгородського району.
тім, організатори заходу запевнили, що перелік екостежок не є сталим, цей перелік буде доповнюватися.
Як повідомляв «Погляд», стихійний смітник біля дитячого садочка в Гостомелі не зникає роками
Також «Погляд» інформував, що за два дні на Київщині врятували трьох лебедів.