Новини
Новини Київської області
Вишгород
Надзвичайні новини
Екологія
Пожежі

На Вишгородщині за тиждень сталося 90 пожеж


Найчастіше рятувальники виїжджали на гасіння вогню на трав’яному настилі, де сталося 70 пожеж. Жителі Вишгородщини самі почали стежити за дотриманням заходів пожежної безпеки в лісах

Кількість пожеж на Вишгородщині  б»є рекорди. У березні, як повідомляв «Погляд», було заіфксовано 174 пожежі за місяць.

  А за останній тиджень –  90 пожеж.  70 з них – це трав’яний настил, 3 - господарчі будівлі, 3 - дерева, 1 - дрова, 3 – торф, 6 – сміття, 6 – господарча будівля, 1 - дрова, 3 - дерева, 2 - житлові будинки, 1 - лазня, 1 - цех з переробки куриного посліду на органічне добриво. Про це йшлося на оперативній нараді в.о. голови Вишгородської РДА з керівниками установ та організацій району.

Отже, найчастіше рятувальники виїжджали на гасіння вогню на трав’яному настилі.

В.о. голови РДА Олексій Данчин, коментуючи ситуацію з пожежами, зазначив: «Щотижня у Вишгородському районі стається близько п‘ятдесяти пожеж. Як приклад, у березні 2020 року сталося 193 пожежі (березень 2019 року - 160). Минули вихідні були рекордними на пожежі в лісах району, наступні можуть побити цей рекорд. А наразі представники ДСНС спільно з працівниками лісових господарств вже добу гасять пожежу в лісі біля Глібівки на площі майже 10 га. Ще  яскравіший приклад необережного поводження з вогнем ми спостерігали останній тиждень з екранів телевізорів та відчували в повітрі (за інформацією Вишгородського міжрайонного відділу лабораторних досліджень на території міста Вишгород 7 квітня рівень оксиду вуглецю в повітрі підвищений у 3 рази). Чому? Лише тому, що якась «обдарована людина» заради розваги одним сірником підпалила травичку, внаслідок чого полум’я охопило територію майже 100 га Чорнобильського лісу, а для ліквідації пожежі було залучено рятувальників та техніку з п’яти областей України».

Причини кожної з пожеж мають встановити правоохоронці. Олексій Данчин також припускає: «В умовах припинення роботи ТРЦ, розважальних закладів, кінотеатрів, а з 6 квітня ще - парків і скверів, та з настанням теплої погоди громадяни, особливо мешканці Києва, почали масово відвідувати пристоличні лісові зони та влаштовувати дозвілля. В тому числі – і на території нашого району. Внаслідок цього суттєво зросла кількість пожеж».

Про те, що більшість пожеж на трав’яному настилі спричинена саме бажанням людей відпочити біля багаття на природі, говорять і в сільських громадах. А деякі небайдужі жителі Вишгородщини почали стежити за тим, що робиться в лісах.

Учора, 9 квітня, люди помітили багаття поряд із селом Воропаїв. «Якісь недоумки розвели величезне багаття й зникли... Добре що немає вітру... Поліція розшукує причетних... Дякуємо працівникам Вищедубечанського лісгоспу, за вчасну реакцію та недопущення пожежі!», зауважує Воропаев - село и люди.

«Задавались питанням – як загорається ліс? Поле? А ось так. 4:40 ранку, в лісі встановлений намет,  розведене багаття. Хлопчина бігає навколо нього і топче траву, бо вона весь час спалахує навколо багаття. Багаття загасив (примусово), роз‘яснювально-виховну роботу провів (дохідливо), відповідні органи повідомив», написав користувач сторінки Нові Петрівці. Громада.