Новини
Новини Київської області
Акції
Вишгород
Екологія
Вода

На Вишгородщині встановлено 400 нерестових гнізд


Київський рибоохоронний патруль разом з ГО «Чистий Дніпро» здійснюватимуть контроль за станом відкладеної рибою ікри

На затоці «Сосни», поблизу гирла Десни у Вишгородському районі 25 квітня відбулась акція зі встановлення нерестових гнізд. Вони дуже актуальні в нерестовий період. Адже навесні відбувається сильне коливання рівня води. Тож відкладена на мілководді поблизу берега ікра після швидкого падіння рівня води гине, а це  зменшує популяцію цінних видів риби. Задяки штучним нерестовищам цього не відбувається. Організувало захід  ГО «Чистий Дніпро». До встановлення гнізд долучились начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін, голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв, начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екології і природних ресурсів КОДА Сергій Мовчан, представники Департаменту агропромислового розвитку КОДА, іхтіологи та рибоохоронні патрульні. Всього становили 400  штучних нерестовищ.

Конструкція штучних нерестових гнізд дуже проста. Зрізані кущі або хвойні гілки зв’язуються у вигляді довгого снопа, а потім по всій його довжині чіпляються порожні пластикові пляшки. Вони будуть утримувати гніздо на плаву. Також на кінці прив’язують цеглу (або каміння), щоб конструкція трималась на воді. Після цього їх катером або човном відтягують на 5 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії. Якщо рівень води знижується, то гніздо саме відпливає від берега. Гнізда будуть місцем відкладення ікри, передовсім, для цінних видів риб – судака та щуки, повідомив Київський рибоохоронний патруль.

«На водоймах Київщини такі акції проводяться щороку. Сподіваємось, що допомога від небайдужої громадськості стане хорошою традицією. І спільними зусиллями ми допоможемо рибі віднереститись, адже тут необхідний комплексний підхід», - зазначив начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Відділ іхтіології разом з ГО «Чистий Дніпро» здійснюватимуть контроль за станом відкладеної ікри. Вже згодом відбуватиметься промивка нерестових гнізд від мулу та водоростей.

ДОВІДКА. Громадська організація «Чистий Дніпро» об’єднує активістів і науковців. Серед головних напрямків її діяльності – очищення Дніпра від сміття, збільшення кількості і різноманіття іхтіофауни, покращення якості води, запобігання заростанню річки, підвищення рівня екологічної грамотності населення. «Чистий Дніпро» провів і презентував дослідження стану водойм в Україні, з яким можна ознайомитися на сайті організації chystiydnipro.com.

Фото: Київський рибоохоронний патруль