На Вишгородщині вшанували воїнів-інтернаціоналістів
Сьогодні, 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ша річниця виведення військ з Афганістану.
Складні й неоднозначні події, у яких брали участь українці у часи екс-СРСР, вимагають свого вивчення й осмислення, своїх оцінок і досліджень. І про них потрібно знати. Сьогодні, 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-шу річницю виведення військ з Афганістану.На Вишгородщині відбулися заходи до Дня вшанування земляків - учасників бойових дій. У Вишгородському районі – 194 воїни-інтернаціоналісти. Війна в Афганістані забрала життя низки земляків.
Участь у заходах Біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам у Вишгороді зібралися керівники району і міста, військовий комісар району Микола Прибора, голова Вишгородської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Віктор Ткачук, ветерани бойових дій на території інших держав, громадськість.
«Під час виступу Олексій Данчин подякував воїнам-інтернаціоналістам за подвиг і самопожертву, висловив співчуття родинам загиблих та наголосив на важливості завжди зберігати в пам’яті приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували наші земляки. Микола Прибора вручив державні нагороди членам Вишгородської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), які брали участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей - Павлу Дяченку, Ігорю Зоричу, Олександру Костенку, Павлу Скороходу, Олександру Мережку, Олександру Маслуну, Миколі Остапову, Віктору Ткачуку. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять полеглих та поклали квіти до підніжжя пам‘ятника», повідомляє Вишгородська райдержадміністрація.
Учаор, 14 лютого, Вишгородська центральна районна бібліотека спільно з Вишгородським історико-культурним заповідником, дитячою музичною школоюВишгорода та Військовою частиною 3077 Національної гвардії України провели інформаційну годину мужності і патріотизму «Війна…, яке холодне слово… понівечені долі і сльози матерів». «Учасники заходу ознайомилися з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, про які розповіла учасниця бойових дій Галина Тутик, слухали поезії місцевого поета Миколи Соболя, пісні у виконанні викладачки Вишгородської музичної школи Катя Котлярова та вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах. У бібліотеках-філіях району оформлені книжкові виставки та тематичні викладки літератури "Афганістан: правда крізь роки", де користувачі мають можливість ознайомитися з літературою, у матеріалах якої висвітлюються вищезгадані події», поінформувала Вишгородська районна бібліотека.