На Вишгородщині спіймали промислового браконьєра
Порушник незаконно ловив рибу 10 промисловими сітками на зимувальній ямі
Те, що 1 листопада на Київщині встановлена осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах, барконьєрам – не указ. Загалом забороняється навіть рибину на вечерю зловити, а вже про промисловий вилов і говорити нічого, тільки ж якщо кортить порибалити з метою заробітку, то тут хіба що правоохоронці з рибпатрульними зупинити можуть.
Так і сталося неподалік с. Сухолуччя Вишгородського району, де вчора, 16 грудня, рибоохоронний патруль Київщини та з співробітники Водної поліції проводили рейд. На акваторії Київського водосховища помітили ланкового рибалку одного із приватних підприємств, який ловив рибу на зимувальній ямі, використовуючи для цього 10 промислових сіток. На момент «зустрічі» з рибпатрульними і правоохоронцями він встиг сіпіймати 9 лящів, 8 судаків та по 2 щуки та товстолоби. Загальна вага улову склала 51 кг, а збитків, згідно розрахованої методики, браконьєр наніс на 8 327 грн.
За недотримання правил промислового рибальства на порушника оформлено протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП, повідомляє Київський рибоохоронний патруль і звертає увагу, що в управлінні Держрибагентства у Київській області діє телефонна «гаряча лінія»: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18, на яку просять повідомляти про порушення Правил любительського чи промислового рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів.
Як здійснюється розрахунок збитків, нанесених браконьєрами за незаконне добування водних біоресурсів? Для цього використовується методика розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення правил рибальства та охорони водних живих ресурсів. Зазначений документ затверджено спільним наказом Міністерства аграрної політики та Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 12.07.2004 №248/273.