Новини
Новини Київської області
Вишгород
Здоров'я
Київщина-суспільство

На Вишгородщині розпочався ремонт Димерської лікарні


Будівельники працюють у дві зміни без вихідних. Вони мають за три місяці зробити те, чого досі не вдалося зробити за три роки

Наприкінці вересня з Державного фонду регіонального розвитку та районного бюджету для завершення ремонтних робіт  у Димерській районній лікарні були виділені кошти, притому в повному обсязі. Як уже повідомляв «Погляд», будівельники мають завершити реконструкцію головного корпусу районної лікарні в максимально стислі терміни,  до кінця цього року, та ще й з високою якістю робіт.

А на цьому тижні в Димерській районній лікарні почались активні ремонтні роботи.

До 15 жовтня потрібно провести суцільний демонтаж старої системи опалення та запустити нову. Одночасно йже демонтаж старої штукатурки та підлоги. Будівельники працюють в 2 зміни та без вихідних. Нині тут працює понад 20 будівельників, але згодом ця цифра ще подвоїться. Про це повідомив в.о. голови Вишгородської райдержадміністрації Олексій Данчин, і поінформував, що далі ц планах роботи – заміна електромереж та комунікацій, оштукатурювання стін, укладка плитки на підлозі та у всіх технічних приміщеннях, улаштування сучасної системи вентилювання та підвісної стелі. Обсяг робіт значний – капітальному ремонту підлягають 4 поверхи будівлі та підвал (майже 3 тисяч м.кв., не враховуючи підвального приміщення).

«Завдання будівельників "дуже просте" – за 3 місяці (до Нового року) зробити те, що не вдавалось зробити за 3 роки. І зробити це якісно, щоб більше не перероблювати, та будівельникам разом з чиновниками не бігати потім на допити в прокуратуру», зауважив Олексій Данчин і надав відповіді на запитання, які виникли у громадян у зв’язку з початком ремонтних робіт.

Чому почали роботи лише восени цього року? Тому що реконструкція Димерської лікарні на 90% фінансується з держбюджету за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, які надійшли лише у вересні, хоч співфінансування  – 10% – з районного бюджету було виділене ще у березні. Замовником будівництва є Департамент регіонального розвитку КОДА, у таких умовах завдання районної влади полягає передусім в організації лікувального процесу на період ремонту та контролю за своєчасністю робіт з реконструкції лікарні.

Що буде, якщо будівельники цьогоріч не встигнуть завершити реконструкцію в повному обсязі? Невикористанні до 31 грудня кошти повернуться до держбюджету і наступне фінансування в 2020 році може надійти з держбюджету, як і в цьому році, лише восени, а лікарня знову ще майже рік буде у стані ремонту.

Чи було доцільно повністю закривати лікарню за 3 місяці, невже не можна було, як в минулі роки, робити ремонтні роботи частинами? Свого часу (2016-2018рр.) однією з причин затягування робіт з реконструкції лікарні було саме виконання робіт частково. Тому в нинішній ситуації без закриття лікарні не обійтись – щоб встигнути завершити роботу за 3 місяці, будівельникам необхідно працювати без вихідних, одночасно на всіх поверхах. Це також - пилюка, шум від роботи будівельної техніки та механізмів. В таких умовах не може відбуватися лікувальний процес.

Де лікуватимуться дителі Димера та навколишніх сіл увесь цей час? Чи зможуть вони зараз отримати ту медичну допомогу, яку вони завжди отримували від лікарів Димерської лікарні? На момент закриття лікарні подовження стаціонарного лікування потребувало 5 (п’ять) пацієнтів, яких успішно перевели до Вишгородської райлікарні разом із лікарями, середнім та молодшим медичним персоналом. А ось амбулаторний прийом громадян у Димері триває.

Фото з Фейсбук-сторінки Олексія Данчина