На Вишгородщині громади планують заробляти на смітті
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0418_Pirnove_sortuye_vidhody.png)
Першим селом району, яке започаткує практику сортування відходів на рівні громади, стане Пірнове.
Немало шкіл Вишгородського району за підтримки Громадської організації ЧИСТО.Вишгород взялися за сортування сміття в навчальних закладах. А тепер активісти-екологи запропонували роздільну практику збирання відходів громадам.
Першим селом Вишгородського району, де планують започаткувати практику сортування відходів на рівні громади, стане Пірнове. Пілотний проект був розроблений у співпраці ГО ЧИСТО.Вишгород та сільським головою Сергієм Книжниковим.
Сортування відходів на Лівобережній частині Вишгородщини важливе ще й тому, що саме ця частина району захаращена несанкціонованими звалищами, які утворились через недостатню кількість, а точніше – практично відсутність офіційних полігонів. Обидва існуючі в районі звалища знаходяться на Правому березі – в селах Старі Петрівці й Димер, але й вони вже заповнені на 92%.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0418_Pirnove_smittya1.jpg)
Втім, сортування відходів не лише спрацює на поліпшення довкілля, а й може принести істотну вигоду громаді. Як повідомляє ЧИСТО.Вишгород, до 30 % з твердих побутових відходів (ТПВ) є ресурсоцінною вторсировиною, яку можна переробити, якщо її відсортувати на місці утворення.
За розумного впровадження комплексної системи роздільного збору у сільській місцевості громада може втричі скоротити навантаження на полігони, позбавитись стихійних сміттєзвалищ та ще й заробити кошти, – пояснюють активісти ЧИСТО.Вишгород. – Реалізація пілотного проекту буде поступовою. Загалом проект є довгостроковим та має у собі 12 різних етапів.
На першому етапі сортування заплановано впровадити в усіх комунальних закладах села, а також провести інформаційну кампанію. Громада реалізовуватиме зібрану вторсировину, а кошти вкладати у розвиток села. До кінця цього року робоча група проекту очікує зібрати 30 тон вторсировини та залучити половину населення у процес.
Після завершення активної фази проекту з сортування, буде створена і реалізована стратегія поводження з небезпечними, будівельними та зеленими відходами.
Зважаючи на те, що Україна увійшла в екологічну кризу, впровадження європейских практик поводження з відходами в українських селах є абсолютно логічним рішенням для всіх керівників сільрад, кажуть у ЧИСТО.Вишгород.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0418_Pirnove_smit_prybyrannya1.jpg)
Втім, громади й самі вже бачать, що ще трохи – і сміттєва загроза перетвориться на катастрофу. То вже й самі починають стежити за тим, щоб вчасно прибирати, а краще – не смітити там, де живуть. До речі, «Погляд» уже писав, що в Пірново люди, побачивши «сміттєвого гастролера», який викидав будівельні відходи на берег Десни, надали такого розголосу цьому в соцмережах, що поліції вдалось знайти порушника вже через годину, а люди примусили його прибрати увесь берег.
Недвано жителі Пірнового, не чекаючи початку сортування сміття, прибрали територію, що прилягає до урочища Зайків Пісок.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0418_Pirnove_smit_prybyrannya2.jpg)
Все це, вочевидь, свідчить про те, що громади вже морального готові до грамотного поводження з відходами. А за фахового консультування та підтримки зроблять свій край чистим і приємним!
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0418_Pirnove_smit_prybyr3.jpg)
Фото: ЧИСТО.Вишгород, Пірнове-моя батьківщина.