Культура
Київ

На Софійський собор до Різдва повернули відреставровані хрести

Наразі на куполах Святої Софії можна побачити шість із семи хрестів, які пройшли процедуру реставрації та золочення. Представники духовенства кажуть, що це дуже символічний і гарний знак.

На Софійський собор до Різдва повернули відреставровані хрести - зображення

На Софійський собор у Києві повернули 5 відреставрованих хрестів, які демонтували на початку грудня. Наразі шість із семи хрестів на куполах Святої Софії пройшли процедуру реставрації й золочення. Найближчим часом майстри візьмуться за відновлення сьомого, центрального, хреста.

Про це повідомляє у Facebook Національний заповідник "Софія Київська".

Реставрацію п'яти хрестів виконали упродовж місяця. Їх почали повертати на бані Софійського собору 20 грудня. Один із хрестів, зірваний буревієм, замінили у 2022 році.

Залишилось оновити останній, сьомий, хрест на Центральному куполі 1000-літньої пам'ятки. Нині він відрізняється від інших за кольором — виглядає тьмянішим.

Як повідомила генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська, останній хрест планують демонтувати 27 грудня.

Реставрація триватиме приблизно 4 місяці. Кошти меценатів на ці роботи вже є, зазначила Неля Куковальська.

Перший заступник гендиректора Нацзаповідника "Софія Київська" Вадим Кириленко нагадав, що на ліквідацію аварійного стану хрестів і куполів держава виділила 2 млн грн. Оновлення позолоти і виготовлення нового кріплення повністю профінансували меценати з України і Португалії.

За словами Вадима Кириленка, підрядна організація, яка займалась виготовленням конструктивних елементів для хрестів Софії Київської, дала гарантію 100 років на результат своєї роботи.

Нагадаємо, про Васильків і легендарне керамічне панно Галини Севрук «Місто на семи горбах» з інтер’єру готелю «Турист» (1980-1987), яке було демонтоване 2020 року за наказом нового власника готелю.Після обурення громадськості передано до Національного заповідника "Софія Київська", де його реставратори відновили.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.