Новини
Україна
Екологія
Україна-суспільство

На подолання наслідків повені на заході України може знадобитись близько 3 млрд грн


Урядом України вже виділено більше 754 млн грн, проте вже найближчим часом ця сума може зрости щонайменше в чотири рази.

Фото: ДСНС України

За попередніми розрахунками, для подолання наслідків повені на заході України потрібно буде ще близько 2 млрд грн. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу у Верховній Раді.

Нагадаємо, наслідки повені, яка стала найбільшою в Україні за 12 років, стали по-справжньому руйнівними.

Тож виділені кошти мають направити для термінового відновлення інфраструктури та видачу компенсацій людям. А також для проведення комплексу превентивних заходів для недопущення повені у майбутньому.

Зокрема, з цієї суми 480 млн грн було виділено Івано-Франківській області, по 30 млн грн – Закарпатській та Чернівецькій, і 10 млн грн – Львівській.

Крім того, 122 млн грн було виділено Міністерству захисту довкілля для Держлісагентства та Держагентства водних ресурсів. Натомість 41 млн грн - для ДСНС, 22 млн грн – Нацгвардії і 19 млн грн – Нацполіції.

Очікується, що найближчим часом з резервного фонду також мають виділити близько 35 млн грн Тернопільській області. В перший транш вона не потрапила через те, що на момент, коли приймалася відповідна постанова, стихія туди ще не добралася.

Варто зазначити, що серед головних причин таких масштабів повеней називають зміни клімату, а також незаконну вирубку лісів, як зокрема повідомляє ВВС. Зазначаэться, що з 2001 року вирубки лісів на гірських вершинах Карпат збільшилися втричі. На думку незалежних експертів, приблизно третина всієї вирубки в Україні є незаконною, і Карпати є одним з найгірших регіонів, які постраждали від цієї ганебної практики. Для прикладу, згідно з дослідженням британської громадської організації Earthsight, ІКЕА виготовляє меблі з незаконної деревини українських Карпат.

Тож не дивно, що під час «години запитань до уряду» одне питання стосувалося саме цієї теми. На що Денис Шмигаль зазначив, що погоджується із тим, що «потрібно чітко вибудувати систему захисту лісів і чітко невідворотно карати тих, хто сьогодні має таку наглість займатися вирубкою Карпатських лісів».

Нагадаємо, наприкінці червня було підписано закон про інвентаризацію лісів, який передбачає створення в Україні нової системи збору обґрунтованих даних про лісовий фонд.