Новини
Україна
Екологія
Україна-суспільство

На перший другий розрахуйсь: в Україні розпочався «перепис» бобрів


В різних куточках країни рахують тварин і вже фіксують перші результати, а всіх охочих запрошують приєднатися до руху.

Фото: pixabay.com

В Україні розпочали облік бобрів. Фахівці планують визначити реальну чисельність цих тварин в країні, стан популяції та встановити місця розташування їхніх поселень.

Чому це важливо?

Доволі часто бобрів вважають шкідниками, оскільки вони валять дерева і перекривають річки. Однак, згідно із дослідженням W.C.S., бобри не лише нормалізують функціонування річок, а й є справжніми інженерами екосистем, від діяльності яких залежать чимало інших видів.

Як відбувається підрахунок в різних регіонах?

Прикро-вражаючі результати демонструє облік бобрів в Нацпарку «Слобожанський», що на Харківщині.

«Через посушливий рік та відсутність води у болотах зимувальних ділянок бобрів цього року відчутно менше, ніж у минулі роки», – зазначають фахівці.

Як повідомляв «Погляд», літо 2020 року в Україні було спекотним, що стало причиною посухи в різних куточках країни.

А ось в одному з кар'єрів фахівцями «Цуманської пущі», Волинської області, вже було виявлено 14 хаток, в іншому – 13. Проте обстеження території тільки розпочали.

Фото: Facebook/Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща»

До руху #ОблікБобрів приєднався й полтавський Нацпарк «Пирятинський». Минулоріч тут в межах нижньої течії річки Руда відмічено мешкання 14 особин бобрів, сподіваються і цього року знайти не менше.

«Знаючи кількість згризених бобрами дерев, розміри відбитків зубів на погризах, кількість нір, хаток та гребель, через формулу ми дізнаємось кількість бобрових сімей», – зазначають місцеві фахівці.

А ось на Вінниччині бобрів порахували ще на початку року. У лісових угіддях регіону, згідно обліку, було зафіксовано 541 особин, що свідчить про збільшення популяції (2019 р. – 433 особини).

Цих інженерів екосистем час від часу зустрічають і на Київщині. Навесні бідолаху, який потрапив у підвальний приямок, врятували в Обухові. Також ми розповідали, як на Вишгородщині бобра врятували від собак.

«Порахувати» може кожен

Приєднатися до перепису бобрів в країні запрошують усіх охочих. Світлинами бобрових загат, нір, слідів «будівельної діяльності» – обгризених стовбурів дерев можна поділитися із фахівцями місцевих нацпарків, лісових угідь, де проводиться облік. Незайвим буде вказати геолокацію або точний опис «знахідки». Це допоможе точніше встановити географію поширення цих тварин у вашій місцевості, та й у країні в цілому.

До речі, за результатами обліку навіть планують створити інтерактивну мапу місць розташування поселень бобра.

Нагадаємо, на початку року в Україні було оголошено фотоплювання на рисей. А про те, як захистити права тварин ‑ дивіться у сюжеті «Погляду».