Без рубрики
Новини
Україна
Новини Київської області

На Переяславщині відкрили корівник за 3 млн гривень


На минулому тижні у селі Виповзки відбулося відкриття корівника у модернізацію та запуск якого вклали 3 млн гривень

Керівник ПП "Земля Переяславщини" Олександр ЯРЕМА розповів, що старий, ще з колгоспних часів, тваринницький сарай  модернізували, встановивши нові пластикові вікна, зробили нові стійлові лінії, конвеєрну очистку гною. Особлива гордість – автоматичні і дуже чутливі поїлки, які спрацьовують при найменшому дотику, що дуже важливо, аби корівки могли постійно пити, бо, зокрема, і від цього залежить їхня продуктивність.

Також є автоматизована лінія доїння. Це вакуумна безконтактна система, яку виробили та встановили у Виповзках фахівці компанії "Брацлав" – потужного  і єдиного вітчизняного виробника обладнання для тваринницьких ферм. Її представники приїхали з Вінничини на відкриття та презентували гостям можливості нового устаткування.

По всьому корівнику змонтований молокопровід з нержавіючого матеріалу, система оснащена датчиками, лічильниками та спеціальними фільтрами, які змінюють перед кожним доїнням. Тож свіже молоко через доїльний апарат та закриту систему надходить прямо в холодильну установку, де підтримується стабільна температура,  там воно постійно змішується, аби не піднімалися вершки. З холодильника сировина напряму подається  в молоковоз. Тобто на всьому шляху виробництва від корови до приймальника сировина не має жодного зовнішнього контакту, що могло би позначитися на її якісних показниках. Закрита система збирання та передачі молока гарантує стерильність сировини ще й завдяки функції самоочистки. Нове устаткування запрограмоване  на самообслуговування – після закінчення доїння автоматизовано вмикається промивка всієї системи – від доїльних апаратів до кінцевої точки подачі. Програма управління закачує необхідну кількість септика, регулює подачу теплої води з бойлера  та тривалість процедури – 45 хвилин.  На комплексі працюватиме й комп’ютерна програма ідентифікації тварин та управління стадом.

Наприкінці 1990 років на Київщині було 12 млн корів,  зараз – 400 тисяч. На Переяславщині тоді  було 22 тисячі корів тільки  у великих господарствах, зараз – сім тисяч. 

Зазначимо, що за останні 6 місяців Україна щомісяця втрачає по 2-3 тисячі корів в промисловому виробництві. Це близько 100 середніх ферм, які уже закрились. В результаті, виробництво молока зменшилось на 166 тис. тон.

За інформацією "Переяслав Сіті"