Новини
Україна
Всесвіт

На орбіті вже сім років працює перший український наносупутник


Кубсат із українським корінням з'явився у космосі в 2014 році, і з тих пір продовжує дивувати всіх своєю живучістю.

Фото: kpi.ua

Майже сім років тому на навколоземну орбіту вивели перший український наносупутник, створений у «Київському політехнічному інституті». Окрім нього ракета-носій на орбіту вивела ще 22 супутника, проте запрацював тоді і досі працює тільки український. Про це в інтерв’ю Громадському радіо розповів інженер-розробник наносупутників КПІ ім. Сікорського Євген Коваленко.

«Зараз у космосі багато цих наносупутників, для України це досить гонорово. Не кожна країна може похвалитись розробкою таких складних речей», –

Євген Коваленко.

І хоча перший український супутник був лише тестовим, другий – став складовою частиною загальноєвропейського проєкту системи QB50, яка досліджувала верхні шари атмосфери.

До слова, у КПІ також розробляють серію наносупутників для дослідження космосу й процесів, що відбуваються на Землі, повідомляють на сайті навчального закладу. Один із супутників – PolyITAN-3 – планують запустити на навколоземну орбіту вже в цьому році.

Фото: kpi.ua

«Апарат зможуть використовувати для дистанційного зондування Землі, екологічного моніторингу, прогнозу землетрусів та досліджень іоносфери. Головне завдання супутника – робити фото та передавати дані на Землю», –

КПІ.

Як повідомляв «Погляд», за п’ять років Україна планує запустити вісім супутників. А протягом цього тижня українці зможуть відправляти месенджи у космос.

Нагадаємо, Дубаї планує запустити перший у світі екологічний наносупутник.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.