Новини
Україна
Автоновини

На нових та реконструйованих парковках в Україні встановлять електрозарядки


Ця зміна вступить у дію вже з 1 липня. Про це повідомив Лев Парцхаладзе, заступник міністра в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За словами заступника міністра, весь світ поступово переходить на електроавтомобілі. Україна також активно долучається до цього процесу.

Для прикладу, у 2015 році в країні налічувалося всього 500 електрокарів, а зараз майже 13 тисяч. Тільки цієї весни попит на електромобілі серед українців зріс на 67%. Тому в міністерстві йдуть в ногу з часом і в нових змінах у ДБН щодо автостоянок прописали необхідність проектувати не менше 5% місць на парковках з електрозарядками.

Ця норма починає діяти вже з 1 липня цього року. З цього часу всі нові або реконструйовані парковки повинні обов’язково будуватися з дотриманням цієї вимоги. У планах міністерства, щоб до 2030 року всі парковки в Україні стали на 100% облаштовані електрозарядками. Це потрібно комфорт людей, які користуються електрокарами.

Згідно змінам у ДБН, не менше ніж 5% машиномісць від загальної кількості у гаражах та автостоянках необхідно виділяти для облаштування зарядними пристроями для паркування авто, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома). Зміни у ДБН “Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів” розроблені ПАТ “КиївЗНДІЕП”.