Новини
Всесвіт

На Марс через Венеру: вчені розрахували ідеальну траєкторію польоту


Такий маневр значно заощадить час і паливо при польоті на Марс.

Фото: pixabay.com

Розрахунки група фізиків та інженерів під керівництвом Ноама Ізенберг з Університету Джонса Хопкінса були опубліковані на сайті Національної академії наук, техніки та медицини.

На думку вчених, політ на Марс через Венеру буде більш економічно вигідним, ніж безпосередньо на Червону планету, але це не єдина причина.

Справа в тому, що для того, аби космонавтам потрапити безпосередньо на Марс, потрібно, щоб Земля підійшла до нього на максимально близьку відстань (протистояння планет. – «Погляд»), а це відбувається один раз на 26 місяців. Натомість при гравітаційному маневрі через Венеру протистояння планет буде відбуватися кожні 19 місяців, а значить, можна буде відправляти марсіанські місії значно частіше. До того ж при такому маневрі знадобиться значно менше пального та дозволить вивчити відразу дві планети.

Нагадаємо, Венеру визнали другою «живою» планетою після Землі.

Проте існують і недоліки у такого гравітаційного маневру. При такій траєкторії польоту його учасники піддадуться більш сильному впливу радіації, ніж при звичайному польоті на Марс. Варто зазначити, що раніше вчені також з’ясували, що мікрогравітація викликає порушення в роботі внутрішньої яремної вени. І це також може стати значною проблемою для пілотованої місії на Марс.

Фото: pixabay.com

До речі, автор іншого дослідження дав відповідь, скільки людей потрібно для колонізації Марса. В своїй роботі, яка має назву «Мінімальна кількість поселенців для виживання на іншій планеті», професор Національного інституту політехнічних досліджень Бордо Жан-Марк Салотті впевнений, що для колонізації Марса необхідно 110 осіб.

Для того, щоб отримати цю цифру, вчений протиставив ідеальну кількість часу, необхідного для успішного виживання на Марсі, реальній сумі годин, які будуть у тієї чи іншої кількості колонізаторів.

«Це число ґрунтується на порівнянні між необхідним робочим часом для задоволення всіх потреб у виживанні і працездатністю людей», – Жан-Марк Салотті.

Крім того, вчені знайшли місце, яке стане основою для колонізації Марса в майбутньому.

Фото: ESA

На світлині, що днями опублікувало ESA (Європейське космічне агентство. – «Погляд»), можна практично в деталях розгледіти знаменитий крижаний марсіанський каньйон імені Корольова. Вчені впевнені, що саме він стане найважливішим джерелом води для майбутніх колонізаторів Червоної планети, а отже стане ідеальним місцем для майбітніх поселенців.

Нагадаємо, політ на Червону планету планують здійснити у найближчому десятилітті, передуватиме йому політ на Місяць. Але побачити, яким буде життя на Марсі можна вже зараз, навесні Curiosity зняв «найякіснішу» панораму Марса.