Новини
Новини Київської області
Надзвичайні новини
Культура
Подорожі

На Київщині вкрадено опору залізниці–«примари»


Невідомі злодії поцупили складову частину Ходосівського археологічного комплексу

Збереженість історичних пам’яток України набуває великого значення не нині не лише в історичному, а й в туристичному аспектах. Адже багато моментів з минулого України може зацікавити мандрівників, а багато з них є маловідомими й для самих українців. Зокрема, цікава історія недобудованої залізниці під Києвом, яку називають «примарою».

Зокрема, під Києвом є залишки недобудованої залізниці, яку на початку ХХ століття прокладали із південних передмість Києва до столиці на замовлення підприємця Терещенка. Ця залізнична гілка Германівка - Пост-Волинський мала забезпечити транспортування продукції цукрових заводів до ринків збуту, проте фінансування будівництва припинилося із початком Першої Світової війни. На сьогодні від залізниці залишилися віадуки, водопропускні арки та навіть приміщення станції, які служать і зараз». Про це повідомила на своїй Фейсбук-сторінці історик, науковий співробітник ВІКЗ Анна Петраускене, зауваживши, що віднедавна від цього об’єкта залишилось ще менше матеральної пам’яті.

«Днями на Київщині [не]відомі громадяни вкрали об"єкт науки і техніки. Вкрадений об"єкт є однією з опор недобудованої залізниці. Розібрана днями опора є складовою частиною Ходосівського археологічного комплексу і побудована із відбірного бутового каменю який, вочевидь, пішов комусь на будматеріали. Особи, які вкрали десятки тон каменю допоки не встановлені. Начальник Північної постійнодіючої експедиції ІА НАНУ, яка опікується Ходосівським археологічним комплексом - Ігор Готун звернувся до компетентних органів (Київський обласний центр охорони і наукових досліджень пам`яток культурної спадщини)», поінформувала Анна Петраускене, зауваживши, що терещенківську залізницю знімали в одному з фільмів радянських часів.  

ДОВІДКА. Мале і Велике Ходосівське городище розташовані неподалік села Ходосівка, Києво-Святошинський район. Також неподалік існувало втрачене назавжди городище, де зараз побудовано котеджне містечко «Маєток».

Фото з Фейсбук-сторінки Анни Петраускене