Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство

На Київщині 23 довгобуди. Як захистити права інвесторів?


Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак обіцяє обговорення законопроєкту щодо врегулювання питань «недобудів»

Проблема ошуканих інвесторів, які вклали свої гроші в будівництво житла, але досі не можуть повноцінно вступити в права власності, в Україні виникла вже давно, і навіть отримала свою ідіоматичну назву – «Еліта-центр».

Як зауважила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час спілкування з інвесторами недобудованих будинків у Києві, ці проблеми розпочалися відтоді, як було прийняте законодавство, яке дозволило будувати за гроші людей житлові будинки з нульової стадії.

«Кожен із вас зіткнувся з тією чи іншою проблемою: попит на житло не формувався належним чином, криза в галузі, шахрайство з видачою дозволів на будівництво на рівні органів місцевого самоврядування. Хочу вас запевнити, що розроблений проєкт закону «Про захист прав постраждалих фізичних осіб – вкладників у будівництво багатоквартирних житлових будинків», не має підтримки як у мене, так і в фахівців Міністерства. Тому ми розпочинаємо роботу над новим законопроєктом» — повідомила Альона Бабак.

Також Міністр повідомила, що Міністерство виступить з ініціативою інвентаризації всіх таких проблемних об’єктів по всій Україні. Для цього на обласні державні адміністрації скерують доручення зібрати всю актуальну інформацію. «Коли в нас буде картина в розрізі областей, тоді організуємо окрему нараду з представниками регіонів. Але я думаю, що на прикладі київських «довгобудів» можна буде розробити стандартні підходи вирішення цієї проблеми для всієї України», — зазначила Альона Бабак.

За офіційними даними облдержадміністрацій та КМДА станом на 1 жовтня 2019 року в Україні вважаються проблемними 150 об’єктів житлового будівництва. Найбільше таких об’єктів у Києві – 51, Київській (23) та Одеській (14) областях, зазначила Альона Бабак під час робочої зустрічі щодо розробки концепції проєкту закону стосовно врегулювання питань «довгобудів» та шляхів вирішення проблем постраждалих інвесторів.

За її словами, виникнення «довгобудів» спричинили фінансові проблеми замовників, судові спори, майнові питання, кримінальні справи, банкрутство, неналежне оформлення дозвільних документів, відсутність дозвільних документів та проектно-кошторисної документації тощо.

«Чому ми не можемо передати 150 об’єктів на добудову? Що блокує системне вирішення цієї проблеми? Ми бачимо, що є певні законодавчі обмеження, бар’єри, які не дозволяють системно підійти до врегулювання цього питання. Ми розуміємо, що сьогодні маємо напрацювати проєкт закону, який має комплексно врегулювати проблемні питання. Наразі на законодавчому рівні відсутнє визначення поняття, що таке «довгобуд», немає переліку чи реєстру проблемних об’єктів будівництва, а також механізмів передачі таких об’єктів від одного замовника будівництва іншому. Ці речі мають бути окреслені в законопроєкті. Тож, враховуючи інформацію від постраждалих інвесторів та напрацьовані раніше концепції, Мінрегіон розробить проєкт закону і після 20 грудня винесе на обговорення експертів та інвесторів проблемних об’єктів будівництва», — підкреслила Альона Бабак.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

Фото з відкритих інтернет-ресурсів