На Київщині стартував облік чисельності диких тварин: для чого його проводять
Про це повідомила на фейсбук-сторінці Київського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Зимовий облік чисельності мисливських травин проводять задля того, щоб оцінити популяцію різних видів диких тварин, встановлення місць проживання, міграції та задля раціонального та невиснажливого користування тваринними ресурсами.
Рахують тварин у різний спосіб – шумовий прогін, підрахунок слідів, які тварини залишають на снігу, визначення чисельності тварин, які приходять до місць підгодунку тощо. Зібрані на окремих локаціях дані експерти перераховують на всю площу угідь господарства.
"За одиницю обліку вважається одна тварина, яка знаходиться у відповідній зоні обліку або на маршруті. Показник чисельності тварин - це виявлена, або розрахована кількість особин, які перебували на досліджуваній території під час обліку", - пояснюють в управлінні.
До підрахунку диких тварин залучають працівників та єгерську службу користувачів мисливських угідь, районних мисливствознавців, представників Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства та Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.
На основі даних обліку мисливських тварин буде визначено, до прикладу, норми відстрілу на наступний мисливський сезон, а також визначать перелік видів щодо яких встановляти часткову або повну заборону на відстріл.
Раніше повідомлялося, що жителі села Пороскотень, що на Київщині, не можуть потрапити до лісу. Товариство "Мисливсько-рибальський клуб "Ярик" повністю обмежило доступ громадян, перекривши все парканом.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.