Головні новини
Суспільство
Економіка

На будівництво Національного військово-меморіального кладовища виділили понад 500 мільйонів гривень

Уряд затвердив порядок використання 515 млн грн.

На будівництво Національного військово-меморіального кладовища виділили понад 500 мільйонів гривень - зображення

Про це ідеться у дописі премʼєра Дениса Шмигаля.

Для Міністерства у справах ветеранів створення кладовища – одне з головних завдань на цей рік, зазначив Шмигаль.

“Національне військово-меморіальне кладовище стане центральним місцем, де кожен зможе віддати шану полеглим героям нашої Батьківщини. Це буде особливе місце, де перетинаються скорбота, гордість, біль, повага, безмежна вдячність та вічна пам’ять”, –

написав Шмигаль.

Нагадаємо, що до 30 липня 2025 року цвинтар мають побудувати у селищі Гатне Фастівського району Київської області. Відповідне рішення щодо місця будівництва Кабмін затвердив у серпні 2023 року.

Ще раніше, на сайті Київради опублікували проєкт рішення щодо плану спорудження у Києві Національного військового меморіального кладовища на заповідній території урочища “Лиса Гора”. Одразу на сайті Київради одразу з’явились дві петиції з вимогою заборонити створення військового кладовища на території урочища Лиса Гора в Голосіївському районі столиці. Військові також виступали проти побудови на Лисій горі Національного військового кладовища, а екологи стверджували, що Лиса гора є унікальним і одним з найцінніших заповідних об’єктів у всьому Києві – там зосереджені культурні та природні цінності.

Пізніше у Міністерстві у справах ветеранів презентували ескізний проєкт кладовища. Для комплексу виділять 260 гектарів землі. Ескіз майбутнього меморіалу представив головний архітектор проєкту Сергій Дербін.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.