Новини
Екологія
Новини світу
За кордоном

На 40% менше: комахи зникають набагато швидше, ніж раніше вважали вчені


Протягом багатьох років вчені ведуть підрахунок чисельності комах і були просто шоковані тим, якими темпами останнім часом скорочується їх популяція.

Комахи – найважливіша ланка підтримки рівноваги в природі. Вони виконують найрізноманітніші завдання: запилюють рослини, перетворюють ґрунт, є «санітарами» або служать їжею для інших представників фауни. Зменшення чисельності навіть одного виду запускає ланцюг змін, що стосуються різних рослин і тварин. А в разі масового вимирання можна говорити про повномасштабну екологічну катастрофу.

Чергове дослідження провели фахівці з Мюнхенського технічного університету. Протягом майже десяти років на трьох сотнях дільниць по всій країні вчені робили заміри біомаси комах, і виявили її радикальне зниження. За цей період втрати в лісах склали близько 40%, а на луках, особливо оточених фермами – 78%.

Це дослідження – перше, в рамках якого розглядалися не тільки дані про чисельність популяцій, а й видове різноманіття. Вдалося з'ясувати, що в лісових спільнотах тепер зустрічається на 36% менше видів (загальні втрати біомаси склали 41%), а для лугів ці показники склали 34% і 67% відповідно.