Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Минулоріч НСЗУ виплатила медичним закладам понад 19 млрд грн


За надання допомоги коронавірусним пацієнтам у 2020 році Національна служба здоров'я України (НСЗУ) виплатила медичним закладам понад 19 млрд гривень.

фото - freepik.com

Під час прес-конференції т.в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський наголосив, що у сфері охорони здоров’я України відбулися революційні зміни.

«Українці отримали шанс мати ту систему охорони здоров’я, в центрі якої перебуває пацієнт, а заклади охорони здоров’я отримали фінансову й управлінську самостійність».

Також від підкреслив, що фахівці Національної служби здоров’я України вперше в Україні розробили програму медичних гарантій для основних пакетів медичних послуг і додатково 4 пакети послуг, які були спрямовані на оплату медичних послуг у зв’язку з наданням медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою.

«За цими пакетами у 2020 році НСЗУ сплатила понад 19 млрд гривень», – сказав Віленський.

фото - freepik.com

Так, НСЗУ виплатила понад 11 млрд гривень лікарням, які надавали допомогу пацієнтам з COVID-19 у стаціонарних умовах, та більше 7 млрд гривень центрам екстреної медичної допомоги.

Виплати отримали й мобільні бригади, які відбирали у пацієнтів зразки для дослідження, та лікарні, які надавали допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою у квітні, але не були визначені як опорні медзаклади.

«Погляд» також повідомляв, що в Україні почала зростати кількість хворих на COVID-19. 18 лютого додалося 6 237 нових випадків коронавірусної хвороби. 

Дізнайтесь, коли Україна повертається до адаптивного карантину з розподілом регіонів України згідно з епідеміологічною ситуацією на «зелені», «жовті», «помаранчеві» та «червоні» зони.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.