Новини
Суспільство

Музей війни вшанує пам’ять Григорія Цехмістренка, канадського медика-волонтера українського походження

Подія пройде в просторі виставки "Україна – розп’яття", що розповідає про російську-українську війну від початку широкомасштабного вторгнення ворожої армії в Україну.

Музей війни вшанує пам’ять Григорія Цехмістренка, канадського медика-волонтера українського походження - зображення
Фото - Богдан Фролов

Організатор – Національний музей історії України у Другій світовій війні.

До роковин загибелі Григорія Цехмістренка відбудеться захід пам’яті в Музеї війни.

Григорій Цехмістренко – канадський медик-волонтер українського походження, учасник Революції Гідності. Ґреґ (як називали його канадські друзі) від початку повномасштабного вторгнення російських військ став до лав ЗСУ в складі полку "Азов", а від квітня 2022 р. приєднався до Інтернаціонального легіону ТрО Збройних сил України.

Медик рятував життя військових і цивільних захищаючи м. Буча, смт Гостомель, с. Мощун. Потім були м. Енергодар, Лисичанськ, Херсон, Бахмут… Загинув герой 15 січня 2023 р. біля м. Бахмут Донецької області.

Григорій Цехмістренко народився й виріс в Україні в родині засновника холдингу "Райз", згодом переїхав із батьками до Канади, де отримав громадянство. Хлопець мав яскраве й насичене життя, але впродовж багатьох років сумував за своєю Батьківщиною.

До України Григорій повернувся на початку січня 2022 р. Попри щораз більшу напруженість і постійні повідомлення про можливий початок жорстокої атаки військ рф, він відмовився виїхати до Канади й лишився воювати за Україну.

На зустріч прийдуть родина, друзі, колеги та побратими Григорія з Інтернаціонального легіону ТрО.

На всіх учасників та гостей заходу чекає також екскурсія виставкою "Сталеві титани Бахмута", героєм якої є Григорій Цехмістренко.

Музей війни вшанує пам’ять Григорія Цехмістренка, канадського медика-волонтера українського походження - зображення

Нагадаємо


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.