Місцеві вибори: партії й кандидати
Центрвиборчком проаналізував дані голосування, надані територіальними виборчими комісіями щодо кандидатів, які виграли депутатський мандат на виборчих перегонах.
Цього року партійна складова під час місцевих виборів була як ніколи яскраво вираженою. «Від партій» до місцевих рад мусили балотуватись навіть ті, хто не мав стосунку до жодної партії. Однак доводилось до певної політсили примикати, бо інакше шлях до депутатського мандата був закритий.
Кандидати у депутати, які висувалися місцевими організаціями політичних партій, брали участь у виборах за двома виборчими системами. У територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч – за мажоритарною системою, в ОТГ з кількістю виборців 10 тисяч і більше – за системою пропорційного представництва за відкритими списками.
Як повідомляє Центральна виборча комісія, нині опрацьовані дані, отримані від територіальних виборчих комісій про результати виборів депутатів місцевих рад.
Проаналізовано відомості щодо 96,2% від загальної кількості рад та щодо понад 98% відомостей про обраних сільських, селищних, міських голів.
Партійні й безпартійні
Станом на 18 листопада 2020 року до Центральної виборчої комісії від територіальних виборчих комісій надійшли відомості про результати виборів депутатів 1 517 місцевих рад.
«Аналіз показав, що 6 586 обраних депутатів висувалися для участі у виборах шляхом самовисування (у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч). 33 029 обраних депутатів висувалися місцевими організаціями політичних партій. Загалом своїх представників у місцевих радах різних рівнів отримали 110 політичних партій», - повідомляє ЦВК.
Таким чином, серед депутатів – 83,38% висунуті місцевими організаціями політичних партій; 16,62% – шляхом самовисування.
Як розподілились мандати у розрізі політсил?
«Із загальної кількості обраних депутатів, висунутих місцевими організаціями політичних партій, на сьогодні найбільше мандатів отримали представники партії «Слуга народу» – майже 17,59 % (5 809 осіб). Понад 12,39 % депутатів місцевих рад (4 093 особи) представляють «Всеукраїнське обʼєднання «Батьківщина». На третьому місці – політична партія «Опозиційна платформа – за життя», обрані депутати від якої становлять 11,75 % (3 881 особа)», зауважує Центрвиборчком.
Також ЦВК інформує, які ще партії увійшли до першої десятки серед обраних депутатів, котрі висувалися місцевими організаціями політичних партій: Зокрема, це: «За майбутнє» – понад 11,42 % мандатів від загальної кількості (3 773 осіб), «Європейська солідарність» – майже 10,73 % (3 543 осіб), «Наш край» – майже 5,13 % (1 694 осіб), «Всеукраїнське обʼєднання «Свобода» – понад 2,61 % (863 осіб), «Українська стратегія Гройсмана» – майже 1,72 % (567 осіб), «Пропозиція» – понад 1, 66 % (549 осіб), «Радикальна партія Олега Ляшка» – майже 1,62 % (535 осіб).
Як повідомляв «Погляд», відомо, які політичні сили пройшли до Київради.