Новини
Україна
Технології
Україна-суспільство

Мінсоцполітики опублікувало інтерактивні карти системи інтернатів


На електронному майданчику вміщена інформація про інтернатні заклади виховання, які знаходяться у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, та Міністерства охорони здоров’я

Інтерактивнний портал щодо аналізу та моніторингу системи інтернатних закладів, який можна переглянути за посиланням на сайті Мінсоцполітики, вміщує  інформація про 718 інтернатних закладів виховання, які знаходяться у підпорядкуванні трьох міністерств. Зокрема, інформується, що в підпорядкуванні Міністерства освіти і науки знаходиться 555 інтернатів, у віданні Міністерства соціальної політики – 125, Міністерства охорони здоров’я – 38 закладів.

Як повідомляє Мнсоцполітики, ці дані зібрані офісом Уповноваженого Президента України з захисту прав дитини за підтримки Проекту "Експертна підтримка врядування та економічного розвитку" (EDGE), станом на 1 січня 2019 року. Інформаційна панель розроблена за підтримки Проекту "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe), який реалізовує Agriteam Canada Consulting Ltd.

«Також в “інформаційній панелі” є дані про дітей, які там виховуються: їхня кількість, стать, статус, віковий розподіл та тривалість перебування. Кожна з карт є інтерактивною і дає можливість переглянути регіональні профілі та загальні регіональні показники у розрізі основних індикаторів. Ця інформаційна панель потрібна для подальшого моніторингу реформи інтернатів, і вона буде доопрацьовуватися», інформує Урядовий портал, і зауважує, що Мінсоцполітики приймає  зауваження та пропозиції користувачів щодо роботи карти за електронною адресою: analytics@msp.gov.ua.

Втім, можливо, з часом і за допомоги Кабміну інформація, вміщена на карті, істотно зміниться.  Адже, за словами Прем’єр-Міністра Олексія Гончарука, у Програмі діяльності Уряду визначено протягом п’яти років зменшити кількість інтернатів в Україні, а отже,  і кількість дітей у них. «В Україні більше 100 тисяч дітей живуть і навчаються в інтернатах. З них 6 тисяч – сироти. Інші мають хоча б одного з батьків, які з різних причин вирішили віддати своїх дітей в інтернат. Так не має бути! Діти мають виховуватись в сім’ях чи в форматах, близьких до сімейних, бо саме в таких умовах діти краще соціалізуються та готуються до самостійного життя», – зауважує Олексйя Гончарук.